Son dakika spor haberleri: 'nin penaltısı neden iptal edildi? Flaş gerçek ortaya çıktı

'in 28. haftasında oynanan - maçının son anlarında sarı-lacivertliler Pelkas'ın yerde kalmasıyla penaltı kazanmıştı. Ancak maçın hakemi , VAR uyarısının ardından penaltı kararını iptal edip Pelkas'a da sarı kart göstermişti. Pozisyondan önce 'nın elle oynadığı gerekçesiyle penaltının iptal edildiği sanılırken, gerçek bambaşka çıktı. İşte detaylar... | Son dakika Fenerbahçe haberleri...

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 05 Mart 2021 Cuma 20:59 Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021 Cumartesi 17:37

'in 28. haftasında oynanan -Fraport TAV karşılaşması, sahalarda ender görülen bir pozisyona sahne oldu.

Uzatma dakikalarında rakip ceza sahasında Pelkas, 'yla girdiği top kapma mücadelesinde topa dokunurken, daha sonra rakibiyle diz dize çarpışıp yerde kalmıştı.

Bu durumu tespit eden hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterirken, maçta VAR olarak görev yapan , Ümit Öztürk'ü monitöre çağırdı.

Monitörde pozisyonu izleyen , penaltı kararını iptal edip Pelkas'a sarı kart gösterdi. Herkes, pozisyondan önce Pelkas'ın elle oynadığı gerekçesiyle penaltının iptal edildiği zannederken, gerçek bambaşka çıktı.

'un haberine göre 'nin penaltısı, Pelkas'ın dizine darbe aldığı anda 'nın ayağına basması nedeniyle iptal edildi.

Pozisyonu izleyen hakem Öztürk bunun üzerine verdiği kararı iptal ederek lehine faul ve Pelkas'a sarı kart vererek oyunu yeniden başlattı.

Bu arada , Fenerbahçeli oyunculara ve Pelkas'a pozisyonu izah ederken sağ elinin avcu ile sol elinin üzerine vurarak aslında hakem jargonunda kullanılan ayağa basma işareti yaptı.

Ancak bu hareket kamuoyu tarafından yayıncı kuruluş spikerinin de yanlış yönlendirmesiyle el ihlali işareti olarak algılandı.

SON DAKİKA