'nin yeni politikası! Kemer sıkma...

Son günlerde harcama limitleri nedeniyle transferde zor günler geçiren 'de yönetim geride kalan 18 aylık dönemde geçtiğimiz yıla göre maaşlarda ciddi bir indirime gitti. Sarı-lacivertliler bundan sonraki dönemde de ödenen maaş seviyesini minimumda tutmayı planlıyor.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 15 Ocak 2020 Çarşamba 17:18 Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020 Çarşamba 18:53

Yönetimi son 1,5 yıl içinde toplam futbolcu maaş bütçesinde 10 milyon euroluk indirim sağladı. Başkan ve yönetimi kulübün mali sıkıntılarını çözmek için yoğun çaba harcıyor. Yönetimin kısa vadedeki en önemli hedeflerinden biri takımındaki maaşları düşürmekti. 1.5 yıl içinde kademeli olarak bu hedefte başarı sağlandı.

Milliyet'in haberine göre sarı-lacivertli yetkililer kendilerinden önce kurulan son takımla mevcut kadronun maaşları arasında 10 milyon euroluk bir tasarruf olduğunu ifade etti. Yüksek maaş alan birçok oyuncu ile ya yollar ayrıldı ya da örneğinde olduğu gibi indirim sağlandı. Sarı-lacivertli takımda bu durumun gelecek sezondan itibaren daha iyi hale gelmesi bekleniyor. Şu an Moses, Gustavo ve ortalamanın üstünde yüksek maaş alıyor. Max Kruse bedelsiz gelmişti ancak performans vermeyen Moses'in maaşı en büyük sıkıntı olarak dikkat çekiyor. 'den kiralanan Nijeryalı oyuncunun yıllık 3.5 milyon euroya yakın ücret aldığı biliniyor. Gustavo da benzer ücret alsa da futboluyla bunun karşılığını fazlasıyla veriyor. Takımın en büyük gol kozu Vedat Muriç örneğindeki gibi futbolcu maaşlarının maksimum bu seviyede olmasını planlıyor. Kosovalı forvet yıllık 1.5 milyon euro kazanmasına rağmen takımın en verimli ismi olarak dikkat çekiyor.

MOSES YÜKÜ BİTECEK
Moses'in sezon sonu ayrılmasıyla birlikte sarı-lacivertliler bu oyuncunun yüksek maaşından kurtulacak. Bunun yanı sıra Alper Potuk gibi bazı isimlerden maaş indirim talebi de söz konusu olabilir. Yönetim hem takım harcama limitleri hem de finansal fair play nedeniyle özellikle maaş konusuna büyük önem veriyor.

SON DAKİKA