Kulüpler renklerini belli etti

Spor Toto Süper Lig ekiplerinin büyük bölümü, TFF başkanlığı için 'i desteklediklerini açıkladı...

Eskişehirspor Haberleri Giriş Tarihi: 20 Şubat 2012 Pazartesi 14:31 Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2012 Pazartesi 17:10
Başkanlık için en güçlü aday olan , 14 Süper Lig ekibinin tam desteğini aldığını açıklarken kulüpler de yaptıkları açıklamalarla bunu doğrulamış oldu. Galatasaray ve Bursaspor, yaptıkları açıklamalarla Demirören'in adaylığını desteklemediklerini belirtirken Fenerbahçe ve Trabzonspor cephelerinden ise net bir açıklama gelmedi.

Kulüplerin yaptıkları açıklamalarda şu sözlere yer verildi:

Eskişehirspor'un açıklaması
Değerli Kamuoyu;

Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından bir an evvel çıkması gerektiğini düşünmekteyiz.

27 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan TFF Genel Kurulu'nda, futbolun içinden gelen, şu andaki meselelerin çözümünde ve Türk futbolunun geleceğinde katkılar sağlayacağını düşündüğümüz Sayın Yıldırım Demirören'in adaylığını destekliyoruz.

Kayserispor'un açıklaması:
Değerli Futbol Kamuoyu;

Futbolumuzun çok zor dönemler geçirdiği şu günlerde, kulübümüz mevcut sorunları bilmesi nedeniyle Sayın Yıldırım DEMİRÖREN'i destekleme kararı almıştır.

Saygılarımızla,

Kayserispor Kulübü

Karabükspor'un yaptığı resmi açıklama:

Türk Futbolunun çok zor bir dönemden geçtiği şu günlerde, kulübümüz yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde mevcut sorunları bilen Sayın Yıldırım Demirören'i destekleme kararı almıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Kardemir D.Ç. Karabükspor Kulübü

Samsunspor da destekliyor

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, ''Sayın Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı adaylığını Samsunspor Kulübü olarak destekliyoruz'' dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) önümüzdeki hafta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesi aday olacağını öğrendikleri Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldım Demirören'i destekleme kararı aldıklarını söyledi.

Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından bir an önce kurtulmasını istediklerini ifade eden Yılmaz, ''Sayın Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı adaylığını Samsunspor Kulübü olarak destekliyoruz. Demirören'in, bu görevi layıkıyla yerine getireceğine, Türk futbolunu hak, hukuk, adalet içinde yöneteceğine ve futbolumuzun gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz'' diye konuştu.

Orduspor'un yaptığı açıklama:

Kamuoyuna Açıklama
TFF Başkanlık Adaylığını açıklayan Sayın Yıldırım Demirören ile ilgili Yönetim Kurulumuzun Ortak Fikridir.

26 yıl sonra büyük fedakarlıklar ve zorluklar ile Süper Lige çıkmanın mutluluğunu yaşarken, Orduspor olarak kendimizi Türk futbolunda yaşanan en büyük kaos ateşininin tam ortasında bulduk.

Orduspor olarak bu zor günlerin birlik ve beraberlik ile aşılacağını, ancak bu kaosu yaşatanlarında adalet önünde verecekleri hesap var ise bunu da vermeleri yönünde dik duruşumuzu her zaman sürdürdük.

Türk futbolunun bugünü, yarını için bu dik duruşumuz kimi çevreleri rahatsız etse de bir an olsun Türk futbolunun geleceği için taviz vermedik.

26 Ocak tarihinde gerçekleşen TFF Genel Kuruluna, 7 Eylül'de 15 kulüp Başkanı tarafından imzalanan öneriye imza atmamış olsak ta, Türk futbolunun geleceği için destek verdik.

Bu güne kadar sorununu bir parçası olmak yerine, çözümün bir parçası olmak için mücadele verdik. Kaosun el birliği ile çözülmesi adına, söylemlerimiz zaman zaman uyuşmasada Spor kamuoyunu tarafından desteklenen Sayın Yıldırım Demirören'i TFF Başkan adaylığı için destekleyeceğiz.

Türk futbolunun selamete kavuşması için çözüm adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar çözüm için desteğimiz sürecek.

TFF Başkanlığı için adaylığını koyan, diğer adaylarımıza başarılar diliyorum.

Bu süreci kulüplerimizde kendi takımları açısından değil, Türk futbolunun geleceği açısından yaklaşırsa çözümün kısa sürede sağlanacağına inanıyoruz.

Orduspor Kulübü Yönetim Kurulu

Antalyaspor'un açıklaması;

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, 27.02.2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Başkan ve Yönetim Kurulu seçim gündemli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Başkanlığa aday olacağını açıklamış bulunan Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Sn. Yıldırım Demirören'in, adaylığını ilke olarak destekleyeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla

MEDİCALPARK ANTALYASPOR

Bursaspor desteklemiyor
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) olağanüstü genel kurulunda başkan adayı olacağı belirtilen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'i desteklemediklerini söyledi.

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TFF'nin olağanüstü genel kurulu için Bursaspor Kulübü olarak hiç kimseyle ortak hareket etmediklerini, herhangi bir ismi de aday olarak göstermediklerini kaydetti.

Başkan adaylarıyla ilgili tartışmaların tamamen dışında olduklarını iade eden Yazıcı, ''Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in adaylığını desteklemiyoruz. Hiç kimseyle de ortak hareket etmiyoruz'' dedi.

Galatasaray da karşı
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada Demirören'in adaylığının desteklemediklerni belirtti. Öztürk: Türk futbolunun geleceği için Yıldırım Demirören'in adaylığını sıhhatli bulmuyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN