Güneş bilmecesi – Fotomaç – 13 Şubat 2019
25 Nisan 2019, Perşembe

Güneş bilmecesi

Güneş bilmecesi

Şenol hocanın, başına ne zaman geçeceği belirsiz... Hoca arayışındaki yönetimin ise listesi kabarık. Yerli adaylara öncelik veren başkan Orman’ın ilk iki alternatifi Tuna veya Yalçın.

Geçen sezon başından beri Milli Takım'ın başına geçeceği iddia edilen ve son günlerde ay-yıldız takımı çalıştırması artık neredeyse kesinleşen konusunda 'ta tam anlamıyla bir belirsizlik yaşanıyor. Tecrübeli hocanın, sezon sonuna kadar mı kalacağı yoksa marttaki maçlarda Milli Takım'ın başında mı olacağı tartışılıyor. Bu şartlarda siyahbeyazlı kulüpteki asıl sıkıntı ise Şenol Güneş'in yerine kimin geleceği...

TUNA BEKLEMEDE
Başkan 'ın usta çalıştırıcının ardından yine yerli hocalara öncelik vereceği bilgisi paylaşılırken, önceliğin 'ya verildiği öğrenildi. Orman'ın, son olarak 'u çalıştıran ve şu an boşta olan Tuna ile büyük oranda anlaştığı, 42 yaşındaki hocanın da gelen teklifleri reddettiği kaydedildi. Listedeki en güçlü ikinci aday ise ...

SEZON SONUNA KADAR
Gelen haberlere göre başkan Fikret Orman, şu an 'un başında olan Yalçın'la, Güneş'in martta ayrılması halinde sezon sonuna kadar anlaşacak. Ligin sona ermesinden sonra takımın durumuna bakılacak ve Yalçın'la uzun süreli sözleşme yapılacak. Başkan, Şenol Güneş'in durumunun kesinleşmesinden sonra iki isimden birini getirecek.

EN FAZLA 1.2 MİLYON VERECEK
Şenol Güneş'e 2.5 milyon euro veren yönetimin yeni gelecek hocaya daha mütevazı bir rakama bağlayacağı öğrenildi. Başkan Orman'ın takımı teslim edeceği isme en fazla 1.2 milyon euro vereceği bildirildi

BİR İHTİMAL DAHA VAR
Beşiktaş'ta hoca alternatifi konusunda bir ihtimal daha var; o da yardımcı antrenör Guti... Şenol Güneş'in ayrılması durumunda tecrübeli teknik adamın görevinin Guti'ye verileceği öne sürülüyor. İspanyol çalıştırıcının sezon sonuna kadar yeterli performans göstermesi halinde gelecek sezonda da takımla devam edeceği vurgulandı.

GUTİ GENÇLERİ GETİRECEK
Guti ile ilgili bir iddia da İspanyolllardan geldi. Ülke basınına göre Beşiktaş'ı gelecek sezon Guti çalıştıracak. Hatta Guti'nin gelecek sezon için hazırlıklara bile başladığı iddia edildi. 'e yakınlığı ile bilinen Radio Marca'da "Beşiktaş'ın Başkanı Guti'yi, hem 'u tanıması hem de Real Madrid'de genç oyuncularla çalıştığı için tercih etti. Beşiktaş yeni dönemde veya Quaresma gibi pahalı oyuncuları değil, genç ve gelecek vadeden oyuncuları tercih edecek. Guti, Türk başkana Real Madrid'e gelip şans bulamayan gençleri de İstanbul'a götürme sözü verdi" ifadesi kullanıldı.

ALTERNATiF YABANCILAR
Beşiktaş ile adı anılan isimler Tuna ve Yalçın'la da sınırla değil. Siyah-beyazlı kulübün bir de yabancı hoca adayları listesi var. Buna göre yönetimin Blanc, , , Sam Allardyce, Roberto Di Matteo gibi boşta olan yabancı hocalar için de nabız yokladığı iddialar arasında yer alıyor... Son olarak Stuttgart'ı çalıştıran 'un da listede olduğu da kulislerde konuşuluyor.

  1. 13.2.2019

Güneş bilmecesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN