Faydalı olmayan satılacak

"Öncelik kulübün menfaatleri. Yararlı olanlar kalır, diğerleriyle yollar ayrılır"

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 31 Mart 2012 Cumartesi 00:04 Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2012 Cumartesi 02:14
SIKINTILAR BELLi
Başkanı dün Madrid'de menajer Mendes ve Türkiye'deki çözüm ortağı Ahmet Bulut ile bir araya geldi. Fikret Orman'ın Mendes'le görüşmesine yönetici Tamer Kıran ve İbrahim Altınsay da katıldı. Başkan Orman'ın Mendes'e, "Beşiktaş'ta yeni bir dönem başladı. Kulübün sıkıntıları var, bundan da haberdarsınızdır. Benim önceliğim her zaman Beşiktaş'ın menfaatleridir. Kulübü toparlamak için uğraşıyorum" dedi.

GEREKENi YAPARIM
Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda Mendes'in kulüple olan işbirliğini devam ettirebileceklerini ifade eden Fikret Orman'ın "Beşiktaş'a faydalı olacak oyuncuları elimizde tutalım. Faydalı olmayanları veya maddi gelir getirecek isimleri satmayı düşünebiliriz" dediği öğrenildi. Mendes'in de önceki yönetimden birçok isimle hâlâ görüştüğünü belirterek, "Beşiktaş için ne yapmam gerekirse sizinle birlikteyim"
yanıtını verdiği belirtildi.

MENDES: ÖNERİLER VAR AMA KARAR SİZİN
Portekizli oyuncuların gelmesinde önemli rol üstlenen Mendes, özellikle Fernandes ile Avrupa kulüplerinin yakından ilgilendiğini söyledi. Mendes; Fernandes'e Tottenham başka olmak üzere birkaç takımın talip olduğunu, Almeida ile Quaresma'nın piyasasının da Avrupa Şampiyonası'ndan sonra artacağı ve ondan sonra bu oyuncuyarı değerlendirileceğini söyledi.

BAŞKAN NELER İSTEDİ?
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, menajer Mendes'den öncelikli olarak şunları istedi:
1) Alves'i Beşiktaş'a verirken 3.5 milyon euro bonservis ödenmiş. Siz de "Aynı paraya ya da daha fazlasına satacağım, merak etmeyin" demişsiniz. Bu sözünüzü yerine getirmenizi bekliyoruz.
2) Fernandes'i prensip olarak satmayı düşünmüyoruz. Daha önce size yetki verilmiş. Ancak standartların çok üstünde bir teklif gelirse Fernandes'i satmayı düşünebiliriz. Beklentimiz 20 milyon euro'dur.

Usta Penaltıcı
Orta kafa gol

SON DAKİKA