TBF Bandırma'nın yerine Süper Lig'e alınan takımı açıkladı

Federasyonu, Kulübü'nün 2020-2021 sezonunda ligden çekilen Bandırma 'un yerine ING ’ne mücadele edeceğini açıkladı.

Basketbol Haberleri Giriş Tarihi: 18 Eylül 2020 Cuma 18:41 Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020 Cuma 20:08

TBF, 'un yeni sezonda ING 'nde yer alacağını açıkladı.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA:

A.Ş. takımının ligden çekilme bildirimi nedeniyle 2020-2021 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi'nin 15 takım arasında oynanmasına ilişkin Federasyonu (TBF) kararına yapılan itiraz neticesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu'nun yeni bir başvuru süreci açılmasına yönelik verdiği kararına uygun olarak, 18 Eylül 2020 tarihine kadar verilen süre sona ermiştir.

Verilen süre içerisinde Türkiye Basketbol Ligi (TBL) ikincisi Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü, üçüncüsü Gençlik ve Spor Kulübü ve sekizincisi Yalova Spor Basketbol Kulübü tarafından yapılan lisans başvuru dosyaları, Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı ile Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı'nda aranan koşullar yönünden incelenmiştir.

Yönetim Kurulumuz; talimatlardaki koşulları sağlayan üç kulüp arasında, 2019-2020 sezonu TBL sıralama önceliğini dikkate alarak Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü'ne ulusal lisans verilmesine ve takımın 2020-2021 sezonunda ligden çekilen Bandırma Basketbol İhtisas A.Ş. basketbol takımının yerine ING Basketbol Süper Ligi'ne alınmasına karar vermiştir.

Ayrıca aynı toplantıda, Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü'nün bir üst lige alınmasıyla TBL'de oluşan takım sayısındaki azalmanın, 2019-2020 sezonunda Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde birinci sırada yer alan Büyükşehir Belediye Kağıt Spor Kulübü basketbol takımının TBL'ye alınarak tamamlanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BİZE ULAŞIN