Federasyon'dan Ene yalanlaması!

(TBF), A Milli Takım Başantrenörü 'nin görevine son verileceği ve yerine başka bir antrenörle anlaşılacağı yönündeki iddiaları yalanladı.

Basketbol Haberleri Giriş Tarihi: 23 Şubat 2012 Perşembe 13:23 Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2012 Pazartesi 10:18
TBF'den yapılan yazılı açıklamada, 'nin çalışmalarına devam ettiği kaydedilerek, şöyle denildi:

''TBF'nin, iddia edildiği üzere A Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene ile yollarını ayırmak, Ene'nin yerine herhangi bir teknik adamı getirmek ve bunun için arayışlara başlamak gibi bir tasarrufu ve çalışması bulunmamaktadır. Hali hazırda A Milli Erkek Takımımızın teknik ve idari kadrosu kendi aralarındaki koordinasyon dahilinde planlamalarını yapmakta, yaz aylarında uygulanacak programları hazırlamaktadırlar. Ayrıca yine bu koordinasyon toplantıları kapsamında, milli takımın toplanma tarihi, yapılacak hazırlık maçları ve turnuvalar, rakip takımlar ve Eurobasket 2013 eleme maçlarının oynanacağı şehir tespitleri gibi konular da, gerçekleştirilen düzenli toplantılarda görüşülmektedir.

Türk basketbolunun gelişmesi için yeni projeler üreten, birçok uluslararası önemli organizasyonu ülkemize kazandıran ve Türkiye'nin dünya basketbolunda sözü geçen bir ülke haline gelmesini sağlayan federasyonumuzun, söz konusu haberde iddia edildiği gibi bir niyeti ve çalışması kesinlikle yoktur.''

Açıklamada ayrıca, bu ve benzeri konularda TBF tarafından resmi olarak yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesi istendi.


BİZE ULAŞIN