'nin şampiyonu oldu

'da tamamlanan final kademesinin sonunda , hem erkeklerde hem kadınlarda şampiyonluğa ulaştı. Ligi erkekler ve kadınlarda ikinci, erkeklerde üçüncü, kadınlarda ise üçüncü bitirdi.

Atletizm Haberleri Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2020 Cumartesi 23:36 Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020 Cumartesi 23:36

urkcell 'nde , hem erkeklerde hem de kadınlarda şampiyon oldu.

Atıcılar Pisti'nde erkekler ve kadınlarda sekizer takımın mücadelesine sahne olan organizasyonun final yarışları tamamlandı.

Yarışlar sonucunda, Fenerbahçe 11 yıl aradan sonra iki şampiyonluk birden kazandı. Sarı-lacivertliler erkeklerde 291, kadınlarda ise 296 puanla ligi zirvede tamamladı ve şampiyonluğunu ilan etti.

Erkeklerde 275 puan toplayan ikinci, 219 puan toplayan üçüncü oldu. Kadınlarda da ikincilik koltuğunu 294 puanla ENKA alırken, 222 puan toplayan üçüncü oldu.

Şampiyonluk kupasını Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı takdim etti.

Erkeklerde, Gücü ile son kademeden çekilen , kadınlarda ise Anadolu Gençlik ve Seyhan Belediyespor ligden düşen takımlar oldu.

Yarışlarda, erkekler 100 metrede 10.43 derece yapan ENKA'nın sporcusu Umut Uysal 20 yaş altı Türkiye rekoru kırdı. Sırıkla atlamada da ENKA'nın sporcusu Ersu Şaşma 5,52'lik derecesiyle 23 yaş altı Türkiye rekoruna imza attı.

BİZE ULAŞIN