İlk testi olan 'nin ikinci sonucu negatif çıktı!

ekiplerinden 'nde geçtiğimiz günlerde yapılan testler sonrası Fransız futbolcu 'de corona virüsüne rastlanmıştı. Bugün sarı-lacivertli kulübün personeli, futbolcuları, teknik heyet ve yönetim kurulu üyelerine yapılan ikinci testlerde ise Faty'nin sonucu negatif çıktı.

MKE Ankaragücü Haberleri Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2020 Pazartesi 13:02 Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020 Pazartesi 20:15

Ankaragücü'nde 6 Mayıs'ta yapılan testinde 'nin sonucunun çıkmasının ardından futbolcular antrenmanlara çıkmak istememiş, antrenman bugüne ertelenmişti. Bugün öğle saatlerinde ise sarı lacivertli kulübün personeli, futbolcuları, teknik heyet ve yönetim kurulu üyeleri yeniden corona virüsü testine girdi. Kulüpten yapılan açıklamada, ikinci testler sonucunda pozitif vakaya rastlanmadığı ifade edildi.

FATY'NİN İKİNCİ TESTİ NEGATİF ÇIKTI

Corona virüsü testi pozitif çıkan tecrübeli orta saha oyuncusu Ricardo Faty'nin bugün yapılan test sonuçları ise negatif çıktı. Evine gönderilen Faty, 14 günlük karantina sürecini evinde geçirecek.

İkinci corona virüsü testi negatif çıkan Faty'e hafta içerisinde tekrar test yapılacak. Testin negatif çıkması halinde de teknik kadro özel bir çalışma programı hazırlayacak. Bu süreçte takımdan ayrı çalışacak olan Faty'nin üçüncü test sonucunun da negatif çıkması durumunda, tecrübeli oyuncu takımla antrenmanlara başlayacak.

FATY'DEN AÇIKLAMA

Taburcu olduktan sonra sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan Ricardo Faty, "Bugün taburcu oldum ve testimin sonucu negatif çıktı. Her şeyden önce, olağanüstü çabalar gösteren hemşirelere çok teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA