Prim şikayeti - Son dakika 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası haberleri - Fotomaç
13 Kasım 2019, Çarşamba
Prim şikayeti

EURO 2016’ya en iyi üçüncü olarak katılma hakkı kazandığı için milli takıma verilen 500 bin euro’luk pirimin geri alınması müracatı yapıldı

Avukat Sedat Vural, Milli Takıma verilen 500 bin euro pirimin anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edilmesi için daha önce Ankara 14'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açmış, TFF de, primin yönetim kurulu kararıyla verilmediğini bildirmişti. Bu kez Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Vural, primin geri alınması gerektiğini belirtti.

İlk 3'e giremediler
'nin mahkemeye ödeme yapılmayacağına ilişkin yazı göndermesine rağmen 10 Haziran'da futbolculara 500 bin euro prim ödendiğine ilişkin medyada haberlerin yayınlandığı belirtildi. Hukuksuz ve keyfi olarak ödenen primin geri alınması için futbolcuların ve teknik heyetin banka hesaplarına el konulması talep edildi.

Fatih ULAŞ
  1. 16.7.2016

Prim şikayeti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN