Prim şikayeti – Fotomaç – 16 Temmuz 2016
18 Aralık 2018, Salı
Prim şikayeti

EURO 2016’ya en iyi üçüncü olarak katılma hakkı kazandığı için milli takıma verilen 500 bin euro’luk pirimin geri alınması müracatı yapıldı

Avukat Sedat Vural, Milli Takıma verilen 500 bin euro pirimin anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edilmesi için daha önce Ankara 14'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açmış, TFF de, primin yönetim kurulu kararıyla verilmediğini bildirmişti. Bu kez Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Vural, primin geri alınması gerektiğini belirtti.

İlk 3'e giremediler
'nin mahkemeye ödeme yapılmayacağına ilişkin yazı göndermesine rağmen 10 Haziran'da futbolculara 500 bin euro prim ödendiğine ilişkin medyada haberlerin yayınlandığı belirtildi. Hukuksuz ve keyfi olarak ödenen primin geri alınması için futbolcuların ve teknik heyetin banka hesaplarına el konulması talep edildi.

Fatih ULAŞ
  1. 16.7.2016
Etiketler:

Prim şikayeti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN