İnancı yitirmeyin – Sinan Vardar – Fotomaç ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  İnancı yitirmeyin

  , ligde son iki haftayı puansız kapattı. En azından Erciyes maçında alınacak 1 puanın bile değeri çoktu ama olmadı. Oysa Kartal, son iki maçta en kötü 2 puan daha çıkabilirdi.
  F.Bahçe derbisinde Beşiktaşlı futbolcularda gereksiz bir gerginlik gözüme çarptı. Hakem büyük hatalara imza attı ama siyah-beyazlı futbolcuların formsuzluğu dikkat çekiciydi. Sadece Necip değil; Tolga, Demba Ba, Atiba, Motta, Oğuzhan da istedikleri futbolu ortaya koyamadılar. Bu form düşüklüğü futbolun doğasında var, olabilir. Beşiktaş sezon başında gösterdiği üstün performansla beklentiyi yükseltti. Şimdi yaşanan bu düşüş büyük hayal kırıklığı gibi algılanıyor.
  Ancak gerçek bu değil.

  Ağlama zamanı değil
  Şimd ioturup ağlamanın zamanı değil.
  Bu takım genç, bu takım kaliteli.. Üstüne basa basa söylüyorum; bu takım Türkiye'nin en iyi ekibi.. Bakın; Beşiktaş rakip takım yöneticilerin hedefinde. Bu çok önemli. Demek ki; Beşiktaş rakipler için en tehlikeli ekip görünümünde.
  Beşiktaş'ı yıpratma dönemi Eylül ayında başladı. Demek ki Kara Kartal doğru yolda. Şimdi Beşiktaş yönetimi, teknik kadro, futbolculara ve hatta taraftarlara büyük görevler düşüyor.
  Enseyi karartmaya gerek yok. F.Bahçe ve G.Saray'a göre Beşiktaş'ın artıları çok fazla.

  Akıllı adımlar atılmalı
  Şimdi akıllı adımlar atmalı, hedef doğru konulmalı. Beşiktaş, 5 hafta içinde 2'si Avrupa Kupası olmak üzere 5 önemli maça çıkacak. Ben bu karşılaşmaları şampiyonluk vizesi, Avrupa'ya devam etme maçları olarak görüyorum.
  Partizan, Başakşehir, Kasımpaşa, Asteras ve Karabükspor maçlarında alınacak zaferler; Kartal'ı yeniden zirveye çıkarır.
  Bu çok zor değil. Şimdi kenetlenme ve hedefe odaklanma zamanı.
  Yönetim gerginliği azaltmalı..Teknik kadro; futbolcuların fizik, kondisyon ve moralini artırmalı. Taraftarlar bu takıma artık sahip çıkmalı. Çünkü biliyorum ki; Beşiktaş taraftarı iyi günden çok kötü günde takımının yanında olur. derbisinde bile tribünlerin dolmaması Beşiktaş'a hiç yakışmadı.
  Kartal, üç haftaki futbol keyfi veren dinamizmine yeniden kavuşmalı. Ben Beşiktaş'ın büyük başarılara imza atacağına eminim. Yeter ki inanç yitirilmesin!

  • Sinan Vardar Sinan Vardar
   1. 06 Kasım 2014, Perşembe
   1. E-Posta: spor@fotomac.com.tr
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN