‘Kabak’ tatlısı – Levent Tüzemen – Fotomaç
HEPSİ
  14 Kasım 2018, Çarşamba

  ‘Kabak’ tatlısı

  savunmasının tartışıldığı bir ortamda 'ın ilk on birde başlaması büyük sürprizdi. Ozan tercihini ancak Terim gibi büyük hocalar yapabilir.
  Tartışmalı bir penaltıya neden olsa da genç Ozan maç boyu yaptığı dokunuşlarla savunmada parladı ve Terim'in güvenini boşa çıkarmadı. Terim'in sağ kanatta Linnes'i oynatması bir başka doğru tercih oldu. Eğer Trezeguet'nin önünde Mariano-Maicon ikilisi oynasaydı G.Saray tıpkı maçındaki gibi pozisyonları verirdi.
  Ozan Kabak rakibi karşılamadan önce aldığı doğru duruş şekliyle Trezeguet'nin hızlı hücum etmesine izin vermedi.

  ***
  Alanya maçındaki golcülüğünden sonra ortadan kaybolan Sinan sorumluluk alarak etkili ve verimli oynadı. Sinan'ın gol atma isteği egoistlik seviyesine çıkmamalı.
  Sinan ilk yarı pası düşünseydi Emre Akbaba'ya golü attırabilirdi.
  Rodriuges'e yapılan zam G.Saray'a gol olarak yansıdı. İki mükemmel gol atan Rodrigues maç boyu enerjik yapısıyla G.Saray'ı hızlı hücumlara taşıdı. N'diaye orta alana güç getirdi. Şanslı bir gol atan Eren'in daha çok çalışması gerekiyor.
  ***
  Nagatomo hızıyla, hücuma dikine çabuk çıkışıyla, ortalarıyla ve savunmada aldığı pozisyonla alkışı hak ediyor. Muslera'nın G.Saray için ne kadar önemli olduğunu maçında yine gördük.
  İkinci yarının hemen başında 'in gol olabilecek ters vuruşunu kurtardı. G.Saray 2-0 önde iken Trezeguet'nin şutunu güçlü reflekse önledi. Terim'in kadro tercihi, "Ben her oyuncuya aynı mesafedeyim.
  Formayı veririm, şansını kullanan kalıcı olur. Benim olduğum yerde kapris olmaz. Kimse G.Saray'dan büyük değildir." şeklinde bir mesajdır. Umarım Feghouli ile bu mesajı iyi okurlar.

  • Levent Tüzemen Levent Tüzemen
   1. 15 Eylül 2018, Cumartesi
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN