Levent Tüzemen

Levent Tüzemen

04 Kasım 2015 | Çarşamba

Alkışlar Muslera'ya

Sosyal medyada G.Saray taraftarlarına anket yapmışlar ve sormuşlar; "Tek hakkınız var; Muslera'yı mı yoksa Sneijder'i mi alırsınız?" Uzak ara herkes "Muslera" cevabını vermiş.
G.Saraylı oyuncular Muslera'yı kucaklamalı, sarıp sarmalamalı ve omuzlarda taşımalı. Muslera olmasaydı G.Saray büyük travma yaratacak ağır yenilgi alabilirdi. Yönetim asıl Muslera ile ömür boyu sözleşme yapmalı.
G.Saraylı oyuncuların maça "Kompakt" başlaması doğruydu. Geniş alanda hücum etmeye alışık Benfica gibi ayağa iyi top yapan, teknik kapasitesi yüksek, hücuma çok hızlı çıkan ve fizik kalitesi üst düzeyde olan bir takıma karşı özellikle ilk yarıda G.Saray oyunu hep soğutmaya çalıştı.
Gaitan, Jimenez, Jonas gibi çalım cambazı oyuncular dar alanda sıkışınca gol için dışarıdan şut atmayı tercih ederken G.Saray savunmasını bazen de araya attıkları paslarlarla delmeye çalıştılar. Chedjou-Balta ikili bu paslara karşı dikkatliydi. Selçuk da araya atılan topların tehlikeye dönmemesi için savunmaya çok destek verdi.
Ancak kart gördükten konsantrosyonu bozuldu ve yenilen ikinci golde poziyon hatası yaptı ve topu ıskaladı.
Taşları değiştirmek ne kadar doğru?
Hamza hocanın sağbeke Denayer'i koyup önüne Sabri'yi monte etme amacı Guitan'ın Eliseu destekli kanat bindirmelerini engellemekti. Ancak Denayer yakın markaj yapmaya çalışınca arkasına Jimenez ile Gaitan'ı kaçırdı. Denayer çıktığında artık çok geçti çünkü Benfica attığı iki golü de Galatasaray'ın sağından organize etti.
Hamza hocanın Umut yerine Burak tercihi de tutmadı. Burak önde duvar olamadığı gibi top da tutamadı G.Saray da hücumda çoğalamadı.
Bir oyuncu eğer bir kart görecekse amacı olmalı. Burak'ın sarı kartla cezalı olması kendisine yakışmadı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

GÜNÜN DİĞER YAZARLARI

SON DAKİKA