Yıldırım izin vermezdi – Levent Tüzemen – Fotomaç ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Yıldırım izin vermezdi

  Prandelli gibi geldiği günden bu yana kadro oluşumunda acemice davranan bir teknik adama, yönetim olarak haddini bildirmezsen o acemi yaptığı hataları marifet sanır!. Bedelini de öder.. Her maça farklı on birlerle çıkan Prandelli'nin tanımadığı 'a karşı "Macera" kokan bir kadroyla çıkması adeta yenilgiye davetiydi.
  Galatasaray'ın ilk on birinde sahaya çıkan oyunculara maçtan önce "Bir on bir yapın" diye sorsak inanın çoğu kendi adını bile yazmaz.. Galatasaray'da 6 şampiyonluk gören, yönetici olarak UEFA ve Süper Kupa'yı kazanan Ali Dürüst'ün ve Galatasaray için çırpınan Abdurrahim Albayrak'ın olduğu bir yerde Prandelli istediği gibi at koşturuyorsa koşturtanlar utansın. Koskoca Galatasaray yönetimi, İtalya'da şampiyonluğu bile olmayan çapsız bir teknik adam ile yollarını ayıramayacak kadar parasız mı? Galatasaray'ın İtalyan hocanın elinde rezil olmasına göz yumanlara yazıklar olsun. Kızıyorsunuz ama Aziz Yıldırım olsaydı Prandelli sahaya bu on biri asla çıkartamazdı.
  O Prandelli ne yaptı? Medyaya oynadığı konumla ilgili serzenişte bulunan Sneijder'e ceza verip kulübeye çekti. Galatasaraylı oyuncular "Çift forvet oynayınca etkili oluyoruz" diyor. İnatçı Prandelli "Hayır tek forvet oynayacağız" diyor. Son milli maçta Serdar Aziz'le iyi oynayan Semih'i kesip tecrübesiz Koray Günter'i "Kritik" ve "Kırılma" maçında sahaya sürüyor. İlk 20 dakika Galatasaray baslı oynuyor, kapanan Trabzon kalesinin önünde gol olabilecek şut pozisyonları buluyor, kritik yerde iki frikik kazanılıyor bu vuruşları yapacak formda Sneijder kulübede oturuyor.
  Bosingwa, Hakan Balta'nın bölgesini koridor yapıyor. Chedjou kızıp Balta'ya bağırıyor ama maçı okuma özürlü Prandelli müdahale bile edemiyor. 25'inci dakikadan sonra Trabzon Galatasaray'ı resmen ezmeye başlıyor. Çapsız İtalyan, Umut'u 46'da Sneijder'i gol yedikten sonra 60'ta oyuna çaresizlikten alıyor. Şimdi soruyorum bu maça Selçuk-Melo-Hamit-Sneijder-Umut-Burak'la başlasan olmuyor mu?
  Olur ama yapmaz inat edersen hezimet olursun..

  • Levent Tüzemen Levent Tüzemen
   1. 23 Kasım 2014, Pazar
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN