Mircea Lucescu: "Problemimiz maç eksiği"
Videoyu Daralt

Mircea Lucescu: "Problemimiz maç eksiği"

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, “Problemimiz oyuncuların kulüplerinde oynamaması” derken müsabaka takvimini eleştirdi. Rumen hoca, “Eylül’de iki maç yapan Türkiye var, diğerleri hep birer maç oynuyor. Tek maç oynayan İsveç bizi bekliyor” dediMilli takımın başında çıktığı 12 maçta sadece 3 galibiyet alabilen Mircea Lucescu, oyuncuların maç eksiğinden dert yandı. 2-1 kaybedilen Rusya maçından sonra açıklamalarda bulunan Luce, "Problemimiz oyuncuların kulüplerinde oynamaması" dedi. İkinci yarıdaki oyun için futbolcularını tebrik ettiğini belirten Rumen hoca, "Yaptığımız hatalar için uyardım. Ofansif oyunda daha agresif olmalıyız" ifadesini kullandı.

TAKIMDAN UMUTLU
Uluslar Ligi'nin yeni başladığını ve İsveç maçını düşünmeye başladıklarını kaydeden Lucescu, müsabaka takvimini eleştirdi ve "Eylül ayında iki maç yapan bir Türkiye var. Diğerleri hep birer maç yapıyor. Örneğin İsveç hazırlık maçını yedeklerle oynadı, şimdi bizi bekliyorlar" dedi. Takımdan umutlu olduğunu da belirten Luce, "Yeni bir ekip kuruyoruz ve iyi şeyler göstermeye başladık" diye konuştu.

ZENİT'TEN ÖRNEK VERDİ
Lucescu, Rusya Milli Takımı kadrosundan örnek vererek "Bakarsanız Rusya'da Zenit'ten 5-6 oyuncu vardı. Ben de bir ekipten 5-6 oyuncu almak isterdim. Eldekilerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Galatasaray Emre, Ömer'i aldı, inşallah sürekli oynarlar" dedi. Usta hoca ayrıca, "Israrla bu ekibin üzerinde durup bir yere gideceğim. Amaç elemeleri kazanacak bir ekip yaratabilmek" şeklinde konuştu.

RAKAMLAR LUCE'YU YALANLADI
Luce, "Oyuncular takımlarında yer bulamıyor" dedi ama dün sahaya çıkan 14 futbolcudan sadece Çağlar Söyüncü, bu sezon sahaya çıkmadı.

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
08 Eylül 2018, Cumartesi
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


    BİZE ULAŞIN