Trabzonspor önümüzdeki sezon için iddialı - Son dakika Trabzonspor haberleri - Fotomaç
19 Eylül 2019, Perşembe

önümüzdeki sezon için iddialı

Trabzonspor önümüzdeki sezon için iddialı

“Şu anda 4. sıradayız. Bu, camianın ‘İşte benim ’um’ diyeceği bir takım değil. Sadece onun başlangıcı. Önümüzdeki dönem şampiyonluğun en büyük adayı biz olacağız”

Başkan Ahmet Ağaoğlu, takımın son durumundan gelecek sezonki hedeflere, yerli yabancı kuralından, 'a kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, kadro darlığı ve sakat futbolcuların fazlalığından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Ayrıca elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşamış olduğumuz puan kayıpları var. Özellikle iki çok önemli maçta bunu yaşadık. Can sıkıcı olsa da hakem hataları veya yanlışları diyelim. Şu anda 4'üncüyüz. Bizim hedeflediğimiz ve düşündüğümüz takım bu değil. Gelecekte camianın beğenisine sunacağımız veya bütün camianın kabullenerek 'İşte benim Trabzonspor'um' diyeceği bir Trabzonspor değil ancak, bu onun başlangıcı" ifadesini kullandı.

20 MİLYON EURO'LUK TEKLİF

Abdülkadir Ömür ve Yusuf'a birçok teklif geldiğini belirten Ağaoğlu, "Yusuf'a gelen teklif mesela geçen sene 14 milyon euro'ydu. İspanya'dan geldi. Devre arasında da Yusuf için 20 milyon euro civarında da bir teklif aldık. 15 milyon euro'nun üstü öneriler ciddiye alınır. 20'li rakamlar telaffuz edildi, fakat ocakta transfer yasağımız bulunuyordu ve bu iki isme ihtiyacımız vardı. Bu nedenle fazla ileriye gidemedik. 15-20 milyon euro telaffuz edildiği zaman taraftarın belli bir kesiminin 'bu sene vermeyelim 20'ye seneye 30, 40, 50 milyon euro...' Yani şöyle bir şey söyleyelim, kuru sandalye üzerinde oturup vezir rüyası görmenin bir alemi yok, realist olmak lazım" diye konuştu.

TRABZONSPOR SEMPATİSİ

Kadroda yer alan gençlerin büyük değerler olduğunu belirten Ağaoğlu, "Gençlerle vermiş mücadele herkesin Trabzonspor'a farklı bir gözle sempati ile bakmasını sağladı. Mesela G.Saray derbisinde Arda gibi 17 yaşında bir oyuncuyu kazandık. Aynı zamanda Arda ile birlikte Trabzonspor'a ve kulübün düşünce yapısına ülke genelinde sempati oluştu, bu durum para ile pulla satın alabileceğiniz bir şey değil. Bana göre Türk futbolunda ikinci devrim olarak nitelendirilecek olan Trabzonspor, zaten Ajax-Benfica modelini yıllar önce uyguladı. Ayrıca Benfica'da hemen hemen hiçbir futbolcu 1 milyon euro gibi bir para almıyor. Bir futbolcuya 3 milyon euro, 6 milyon euro gibi uçuk paraları ödeyen bölgeler; Türkiye, Katar- Suudi Arabistan-Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin" dedi.

3 DOSYA TEMİZLENDİ

Takımın içinde bulunduğu durumdan dolayı transfer yapan değil, oyuncu üreten bir sistemi desteklediklerine vurgu yapan Ağaoğlu, "Biz bugün bulunduğumuz konuma transfer yaparak değil, oyuncu göndererek geldik, bunun da çok iyi analiz edilmesi lazım. Kadroyu daraltarak geldik, transfer yaparak ya da kadroyu şişirerek değil. Transfer yasağı devre arasını kapsıyordu. FIFA'da sırada bekleyen 18 dosya vardı, 3'ünü temizledik, 14-15 dosyamız daha var. Şu an itibari ile yaz döneminde almış olduğumuz transfer yasağı yok. Dolayısıyla şu anda gündemde öyle bir şey yok" dedi.

ŞENOL HOCA BAŞARIR

'in büyük başarılar elde edeceğine inandığını dile getiren Ağaoğlu, "Şenol Hoca ile Milli Takım'ın çok başarılı olacağına inanıyorum. Bu ülke dört Milli Takım çıkarır ve elindeki mevcut futbolculardan hepsi de ister Avrupa kupalarında olsun, ister Dünya Kupası elemelerinde olsun başarılı sonuçlar alır. Yeter ki doğru tercihler ve doğru oyun sistemi olsun. Bunu ülkenin kendi yetiştirdiği teknik direktörlerin dışındaki insanlarda aramak da büyük yanlıştır. Yaptık 17 yıl bedelini ödedik, önümüzdeki sene çok farklı olacak" diye konuştu.

FARKLI BİR TRABZON

Yeni sezonda daha iddialı bir takım olarak ligde yer alacaklarına değinen Ağaoğlu, "Biz üzerine koyarak gideceğimizin mesajını vermiştik, biraz daha farklı ama her zaman için zirve yarışının içerisinde yer alan bir Trabzonspor olacak. Bugünkü takımdan çok daha farklı mücadele eden ve şampiyonluk yarışında şansı daha fazla olan bir Trabzonspor seyredeceğiz. Önümüzdeki sene şampiyonluk mücadelesi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

EKUBAN'DAN EMİNDİM

Ekuban'ın performansından memnun olduklarını da dile getiren Ağaoğlu, "Ekuban'ı oradan alan, parlatan ve Gana Milli Takımı'na kadar gönderen Trabzonspor. İlk milli maçında da adam golünü attı. 'Leeds United pişman, işte ne bileyim, Newcastle vay ben neden almadım' gibi söylemler var. Leeds pişmansa kendi hataları. Ekuban gelmeden önce ben Trabzonspor'a çok büyük katkı sağlayacağından emindim. Onunla alakalı 31 Mayıs'a kadar rahat zamanımız var. O gün geldiği zaman o iş de kendiliğinden hallolur" diye konuştu.

YABANCI ZARAR VERDİ

Ağaoğlu, yerli oyuncunun daha çok yabancı ile mücadele ederek gelişip yurt dışına transfer olduğu düşüncesini eleştiren Ağaoğlu, "Yabancı transferlerde Ekuban ve Anthony, yerlide de Yusuf ve Abdülkadir örnekleri var. Eğer o söylenen şey doğru olsaydı bugün Avrupa'nın bütün liglerinde dünya kadar İngiliz'in oynaması lazımdı. Çok kaliteli isimler mi geldi, gelen oyuncuların en fazla yüzde 8 veya yüzde 10'u bana göre bu ülke futboluna katkı sağladı geriye kalan ülke ekonomisinin cari açığının ve kulüplerin borç yükünün artmasına sebep oldular. Güney Kıbrıs'tan sonra en yaşlı yabancı futbolcu oynatan ikinci ülkeyiz" dedi.

KENDİ KURALIMIZ VAR

Yabancı oyuncu kuralında 'un kendi örneğini uygulayacağını söyleyen Ağaoğlu, şöyle devam etti: "İster 14, isterlerse 24 oyuncu deyin, biz yabancı ile alakalı kendi kuralımızı işleteceğiz. İlk 11'in en az 4-6'sının altyapıdan yetişmiş olmalı. Takımda 6-8 arasında yabancı bulunabilir. 'Sizin 14 ya da 20 yabancı ile oynadığınız yerde adil bir rekabet oluşmuyor diye bir itiraz da getirmeyeceğiz' dedim. Yabancı arttığı için yurtdışına daha fazla Türk... Kaç tane Türk futbolcu satmışsın ya. 2, 3, 4, 5'inci yok. Bütün katkısı bu mu? Değil. Eğer olsaydı yabancı sınırlamasının olmadığı İngiltere kendi oyuncularını satardı. Biz geldiğimizde menajerlere olan borç 70 milyon TL idi. Bu mu yani sistem."

  1. 30.3.2019

Trabzonspor önümüzdeki sezon için iddialı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN