Son dakika: 'da şoku! 6 maç ceza...

Son dakika haberi: 'ın bu sezon ile birlikte parlayan yıldızlarından olan , golleri ve performansıyla ilk 11'deki yerini sağlamlaştırmıştı. Ancak genç oyuncu için sarı-kırmızılılara mahkemeden kötü haber geldi. (UÇK), Oğulcan Çağlayan'ı hatalı sözleşme feshi nedeniyle 6 maçlık cezaya çarptırdı. İşte detaylar...

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 10 Ocak 2021 Pazar 20:10

Geçen sezon devam ederken +1 yıllık opsiyonu kullanarak 'ın sözleşmesini uzatmıştı. 'a gitmek isteyen Oğulcan ise bunu kabul etmemiş ve lig devam ederken sözleşmesini tek taraflı feshetmişti.

Avukatına vekaletname veren ve 'un uzatttığı sözleşmenin hükümsüzlüğüyle ilgili dava açan 24 yaşındaki hücum oyuncusunu haklı bulmuştu.

Temmuz ayında serbest kalıp 'a imza atan mahkemeye vermişti.

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun (UÇK) kararına göre Galatasaray Kulübü, Rize ekibine tazminat ödeyecek. Bu tazminatın miktarı, Çaykur Rizespor'un Oğulcan Çağlayan'ı Kayseri Erciyes'ten kadrosuna kattığı bonservis bedeli olan 1 milyon 200 bin Euro olacak ve bu para Rize ekibine ödenecek.

Ayrıca Oğulcan Çağlayan hatalı fesih nedeniyle 6 resmi müsabakadan men cezasına çarptırıldı. Bu kararın 2 kulüp ve futbolcunun temsilcisine gönderildiği öğrenilirken, Galatasaray Kulübü'nün resmi tebligatın kulübe ulaşması sonrasında bu karara itiraz edeceği ve kararı Tahkim Kurulu'na taşıyacağı belirtildi.

Galatasaray'dan yapılan açıklama şu şekilde...

SON DAKİKA