Aday enflasyonu!

Muhalefet seçimi prestij meselesi olarak görürken dün de kulislerde başkanlık için , , ve ’nın adı geçti...

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 11 Ekim 2020 Pazar 23:46 Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020 Pazartesi 06:50

'da bir kez daha gündem … Sağlık sorunları ile boğuşan Başkan , transfer yapılamaması nedeniyle gelen eleştirilerin ardından "Bir an evvel mali genel kurulu yapıp seçimlere gitmek istiyorum" dedi. Pandemi nedeniyle neler yapmaları konusunda kurumlar ile yazıştıklarını da açıkladı. Bu durum Galatasaray kulislerini de hareketlendirdi.

TARİH BEKLENİYOR
Ocak ayına kadar mali genel kurul ve ardından da seçime gidilecek gibi görünüyor. Dün Ali Galip Yorgancıoğlu ve Burak Elmas'a yeni isimler eklendi. Kimse seçim tarihi kesinleşmeden adayların ortaya çıkmasını beklemiyor. Ama aynı çevreler, liselilerin başkan adayı aradığını biliyor ve bu seçimi "prestij" meselesi olarak gören muhalefet tüm camianın kabul edeceği bir aday arıyor.

İŞTE O 4 ADAY:

EBRU KÖKSAL
Gündemde şimdilik 4 aday öne çıktı. Birincisi . 'de futbolu en iyi bilen kadın olarak tanınıyor. ile çok yakın ilişkileri var. İtalya, İngiltere gibi üst düzey ülkelerinde büyük saygınlığı bulunuyor. En önemlisi Türkiye'nin karanlık futbol ortamına güzellik katabilir.

HAMDİ YASAMAN
döneminde asbaşkandı. Hukukçu. Galatasaray'ın şu anda bir futbol aklından çok , UEFA ve ile davalarında büyük faydası dokunabilir. Bu çevrelere göre zaten Galatasaray'da futbol aklı. Kulübe de hukuksal sorunları çözecek bir kişi şart...

HALUK ULUSOY
Üçüncüsü her seçimde adı gündeme gelen … G.Saray için vaktini de parasını da harcamaya hazır. Ama şu ana kadar kendisine yol verilmedi. Belki de şimdi zamanı gelmiştir. "Kuracağı yönetim kurulunun kulübü taşıyacağına inanırsak destek oluruz" sözleri yükseliyor.

ALİ SABANCI
"Camianın yeni ve genç beyinlere ihtiyacı var… , F.Bahçe'ye başkan oldu. Karşısına 'yı çıkarırsak Türk futbolu mükemmel rekabet yılları yaşar. Bir Sabancı, bir Koç'tan geriye düşmek istemeyecektir. Ali Sabancı üzerinde de durmalıyız" diyenler de çok.

BİZE ULAŞIN