Ali Sami Yen anıldı - Son dakika Galatasaray haberleri - Fotomaç
18 Ekim 2019, Cuma

anıldı

Ali Sami Yen anıldı

Kulübü'nün kurucusu ve ilk başkanı , vefatının 62'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

'in Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine, Kulübü Divan Kurulu Başkanı , kulüp ikinci başkanı Özkan Olcay, yönetim kurulu üyeleri Necati Demirkol, Ahmet Ocaklı, Emir Sarıgül, Mete İkiz, Mehmet Cibara, Ebru Köksal, kulüp sportif koordinatörü Bülent Tulun, eksi başkanlardan ile bazı üyeler katıldı.

Özkan Olcay, törende yaptığı konuşmada, Ali Sami Yen ve arkadaşlarının 1905 yılında kurdukları Galatasaray Kulübü'nün bugün sadece 'nin değil, Avrupa'nın en büyük kulüpleri arasında isminin saygıyla anıldığını ve bu durumun kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "İnşallah uzun yüzyıllar bu camia ve bu dayanışma, sporda olduğu kadar kültürde ve sevgide de dayanışmayı ve birlikteliği temsil etmeye devam edecektir.

Bu vesileyle Galatasaray'a büyük hizmetler vermiş, 14 sene başkanlık yapmış Ali Sami Yen'i bir kez daha şükranla ve minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

İrfan Aktar da törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ali Sami Yen'in sadece Galatasaray için değil Türk sporu için önemli bir isim olduğunu dile getirdi.

Aktar, bir basın mensubunun, Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nda yaşanan olaylarla ilgili sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Rakip kulüplerin kendi içlerinde problemleri olabilir ama bizim onlarla ve çalışmalarıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmamız yakışık almaz. Fenerbahçe camiası da 106 yıllık bir camia. Bu karışıklıkta bazı şeyler gözden kaçıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından Fenerbahçe'de 14 yıl başkanlık yaptı. Çok değerli başkanlar, o kulübü belli seviyeye kadar getirdi. Kulüplerde talihsizlikler olabilir, inşallah kısa zamanda hallederler."
  1. 29.07.2013
  2. Güncelleme: 29.07.2013 12:50

Ali Sami Yen anıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN