Emmanuel gerginliği

Mor-beyazlıların, Arjantinli yıldızın sözleşmesini fesh etmesinin ardından karşılıklı suçlamalar geldi

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 00:08 Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 02:03
G.Saray ile arasındaki polemiği demeç savaşına dönüştü... Mor-beyazlıların Arjantinli yıldızın sözleşmesini feshetmesi ve başkan 'in başta teknik direktör olmak üzere sarı-kırmızılı idarecileri suçlaması üzerine ipler daha da gerildi.
Üstelik sular kolay durulacak gibi de görünmüyor...

KAMPTA OLACAĞINI BİLE SÖYLEDİ
Bir milyon 550 bin euro'ya transfer opsiyonunun da bulunduğu sözleşme ile kiraladıkları Culio ile 4 yıllık anlaşma yaptıklarını belirten Türkmen'in, "Terim, 3 kez 'Arda'nın gideceğini bilsem Culio'yu göndermezdim' dedi. Kendisinin sezon sonu kampta olacağını söyleyip, oyuncumuzun kafasını karıştırdı. Biz de gereğini yapıp, mukavelesini feshettik" sözleri ortalığı karıştırdı...

ÜZGÜNÜM
Orduspor'un sözleşmesini tek taraflı feshettiği Culio, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu söyledi.
Mor-beyazlı kulübün başarısı için yüreğini ortaya koyduğunu belirten Arjantinli yıldızın, yakın çevresine "Böyle bitmesini istemezdim. Keşke sezon sonu güzellikle ayrılsaydım. Emeklerim boşa gitti" dediği öğrenildi.

BİZİ KİRLİ OYUNLARIN İÇİNE ÇEKEMEZLER!
Culio bizim Orduspor'a kiralık vermiş olduğumuz bir oyuncumuzdur. Orduspor'la kulübümüzün yapmış olduğu sözleşmede "Orduspor'un Süper Lig'de kalması halinde A.Ş'ye 1 milyon 550 bin euro ödemek suretiyle futbolcuyu kesin transfer etmek yükümlülüğü altındadır" maddesi yer almaktadır.
Orduspor kulübü 26 Mart 2012 tarihinde yazmış olduğu bir yazıyla bunu bir opsiyon olarak nitelendirerek "bu opsiyonu kullanmayacağını" tarafımıza bildirmiştir. Bu yükümlülüğün herhangi bir nedenle yerine getirilmemesi halinde futbolcumuzla kulübümüz arasındaki sözleşmedeki vecibelerimizi yerine getirmek durumundayız. Fatih Terim hocamızın aylar önce sorulan bir soru üzerine son derece samimi ve açık bir biçimde "Arda gideceğini daha önce söyleseydi Culio'yu vermezdim" demiş olması, medyada "Fatih hoca Culio'nun kafasını karıştırdı" şeklinde yansıtılarak yapay bir krize dönüştürülmeye çalışılmaktadır.
Üstelik Culio geçen hafta maç sonrası yapılan röportajda Galatasaray'a karşı oynamayacağım dememiş "oynamak istemezdim ama bir profesyonelim ve kulübüme ve taraftarıma saygım var. Bu nedenle çıkıp oynayacağım" demiştir, Orduspor Başkanı Sayın Nedim Türkmen de "Bizim Galatasaray'la ilgili bir sorunumuz yoktur, futbolcumuzla bizim aramızda bir olaydır" diyerek meseleye açıklık getirmiştir.
Öncelikle tüm kariyeri boyunca verdiği hiçbir kiralık futbolcuya Galatasaray'a karşı oynama yasağı koymamış Fatih Terim hocamızın buna tenezzül etmeyeceğini tüm spor dünyamız iyi bilir. Bilmeyenler de son 20 yıla bakarak rahatlıkla öğrenebilirler. Galatasaray'ın etik değerlerini en üst düzeyde temsil etmeye kariyeri boyunca büyük bir özen göstermiş Fatih Terim'in son derece doğal ve samimi bir açıklamasının hangi amaçlara hizmet etmek için çarpıtıldığı ortadadır. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu tür oyunlara gelmeyeceğimizin herkes tarafından bilinmesini isteriz.

FARKLI KONUŞUYOR
Teknik direktör Fatih Terim, kendisini Culio'nun aklını karıştırmakla suçlayan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen'e sert yanıt verdi. Kanaltürk'e konuşan Terim, "Sanırım siyasete soyunacak. Medyaya farklı bize farklı şeyler söylüyor. Ben sadece 'Arda'nın gideceğini bilsem Culio'yu tutardım' dedim. Bu olay Emenike olayı ile karıştırılmamalı. Taffarel, Culio ya da Alex ile görüşebilir" ifadesini kullandı.

ORDUSPOR MECBUR!
G.Saray, Culio ve Orduspor arasında 5 Ağustos 2011'de imzalanan 4 maddelik sözleşmede ilginç bir detay dikkat çekiyor... 3. maddenin 5. bendinde, "Ordu, Süper Lig'de kalırsa 30 Haziran 2012'ye kadar G.Saray'a 1 milyon 550 bin euro ödeyerek futbolcuyu kesin transfer etme yükümlülüğü altındadır" ifadesi yer alıyor.

SÖZLEŞME GEÇERSİZ!
İkinci başkan , Ordu'nun Culio ile yaptığı 4 yıllık sözleşmenin geçersiz olduğunu söyledi. Dürüst, "Bonservisi alınmadıktan sonra oyuncu ile kulüp arasında yapılan mukavelenin anlamı yok. O sözleşme geçerli olsa Culio'nun mukavelesi feshedilmezdi. Ama Culio hazirana dek G.Saray ile idmana çıkamaz" dedi.

SON DAKİKA