Son dakika spor haberi: Rüya kısa sürdü! Ülke puanı sıralaması...

Son dakika spor haberi... Türk ekipleri arenasına erken veda ederken, yarış halinde olduğumuz Hırvatistan, İsviçre, Çekya, Yunanistan ve Norveç’in temsilcilerinin yoluna devam etmesi sonrası 17. basamağa geriledik. İşte detaylar...

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 27 Şubat 2021 Cumartesi 01:09

Gelecek sezon 16. sıradan ülke puanı yarışına başlamayı hedefleyen Türkiye'de bu rüya kısa sürdü. Yarış içerisinde olduğumuz ülke takımları zoru başarınca Hırvatistan'a geçilerek önceki akşam 17. sıraya geriledik. İsviçre ile aramızda olan fark ise arttı. Ligi'nde Hırvatistan'tan , 'ı; İsviçre'den , 'i; Çekya'dan , 'ı; Yunanistan'dan da , 'yi elemeyi başardı. Alt sıramızda yer alan ülkelerin takımlarının bu performanslarını devam ettirmesi halinde, geçtiğimiz sezon 11. olarak girdiğimiz sıralamada önümüzdeki sezon 19. olacağız. An itibarıyla yoluna devam eden Çekya ile aramızda sadece 0.300'lük puan farkı bulunurken, Yunanistan ile aramızda 0.600 puanlık fark var. Norveç'ten Molde'nin de yoluna devam ettiği listede iki ülke arasında ise 1.275 puanlık fark bulunuyor.

BU İŞ SADECE BÜTÇEYE BAKMIYOR
Ülke puanı sıralamasında her geçen yıl daha kötü bir duruma düşülürken, 2019'da 10, 2020'de 11, 2021'de 13. sırada yer aldık. Türk ekipleri Avrupa'da çıktıkları maçlarda ülke puanına 3.100 puanlık katkı yaparken, bu değerde ancak 26. sırada yer aldık. , , Kıbrıs Rum Kesimi, , , gibi düşük bütçeli çok sayıda ülke önümüze geçmeyi başardı. (Sabah)


SON DAKİKA