Başarı için hırçın akıntıda kürek çekiyorlar - Son dakika Diğer Sporlar haberleri - Fotomaç
14 Ağustos 2020, Cuma

Başarı için hırçın akıntıda kürek çekiyorlar

Başarı için hırçın akıntıda kürek çekiyorlar

Rafting Takımı'nın sporcuları, 'da 'de düzenlenecek 'na 'nda hırçın akıntıda kürek çekerek hazırlanıyor.

Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen Köyü'nde yaşayan ve çevresine gelen turistlere rafting rehberliği yapan 8 kişilik grup, 'nin de desteğiyle takım kurarak şampiyonalara katılmaya başladı.

Ulusal ve uluslararası yarışlarda isimlerinden söz ettiren sporcular, hazırladıkları projelerle takdir toplarken gençlere de örnek oluyor.

Birlikte güçlenen takım oyuncuları, Melen Çayı'nda ve çevresindeki bölgelerde yaptıkları zorlu antrenmanlarla "" havasında yarışmalara hazırlanıyor.

'yi 'da 'de düzenlenecek 'nda temsil edecek takım, birinci olmak için Melen Çayı'nda ve çevresinde hazırlıklarını sürdürüyor.

"BEKLENTİLERİN ÇOK ÜSTÜNE ÇIKTIK"
Rafting İl Temsilcisi ve Türkiye 19 Yaş Altı Antrenörü Birol Tepe, yaptığı açıklamada, Melen Çayı'nda 18 yıldır rafting yaptığını söyledi.

Bu alanda gençlerin önünü açmak için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Birol Tepe, "4 yıldır antrenörlük ve temsilcilik yapıyorum, gençlerin önünü açtık." dedi.

"Madde bağımlılığına Hayır, spora Evet" projesiyle köydeki gençleri bir araya topladığını anlatan Birol Tepe, şöyle devam etti:

"Birbirinden güzel, pırlanta gibi 15-17 yaşındaki gençlerimizi, küçük yaşta bu spora başlattık. Derece ve başarı alabilmek için 2 yıl gibi bir hedef koymuştum. İlk senemizde dünya şampiyonluğuna uzanan çok büyük bir başarı hikayesi oldu. İtalya'da yapılan Dünya Rafting Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı şampiyon oldu. O kafilenin içinde biz de varız."

Birol Tepe, takım olarak ilk katıldıkları Türkiye Şampiyonası'nda 4. olduklarını ve her yıl başarılarını arttırdıklarını aktararak, "En son 'ta yapılan Türkiye Rafting Şampiyonası'nda bu gençlerimiz Türkiye şampiyonu oldu. Beklentilerin çok üstüne çıktık. Bu çok güzel bir şey. Çalışırsak oluyor." ifadelerini kullandı.

Karın erimesi sonucu Melen Çayı'nda debinin yükseldiğini ve genç sporcuların ağır şartlarda antrenman yaptığına işaret eden Birol Tepe, Tunceli'de düzenlenecek Dünya Rafting Şampiyonası'nda birincilik için azim ve özveriyle çalıştıklarını vurgulayarak, "Tunceli'de haziran ayında Dünya Rafting Şampiyonası olacak. O kupaya katılmaya hak kazandık. Türkiye'yi, takımı olarak temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bunun için özveriyle hazırlanıyoruz. Raftingci gençlerimizin başarıları diğer gençlerimize örnek olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Birol Tepe, "askeri kamp" havasında geçirdikleri hazırlık sürecinin meyvesini dünya şampiyonluğuyla alacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.

  1. 15.01.2019
  2. Güncelleme: 15.01.2019 13:30

Başarı için hırçın akıntıda kürek çekiyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA