Görme engelliler bisiklet turunda bir araya geldi - Son dakika Bisiklet haberleri - Fotomaç
18 Ekim 2019, Cuma

Görme engelliler bisiklet turunda bir araya geldi

Görme engelliler bisiklet turunda bir araya geldi

genelinde faaliyet gösteren Bisiklet Derneği (VelEsbid), görme engelliler ile birlikte bisiklet festivali düzenledi.

Milli bayramlarda ve özel günlerde sosyal temalı şehir içi turlar, şehir dışı günübirlik turlar gibi etkinlikler düzenleyen dernek, bisiklet dostlarıyla bir araya geldi. Görme Engelliler Spor Kulübü ile yürütülen projeye görme engelli vatandaşların, iki kişinin aynı anda pedal çevirdiği eş pedallı bisikletlerle katılması yüzleri gülümsetti.

Toplam 80 kişinin katıldığı 3 gün süren organizasyon, kent içerisinde bazı turistik alanların gezilmesiyle gerçekleştirildi. , , , ve Eskişehir gibi farklı illerden katılan bisikletseverler bir festivali daha bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşadılar. Engelli bireyler, toplumda karşılaştığı ayrıştırmalardan uzaklaşıp sosyal alanda da var olduklarını kanıtladı.
Bisiklet turu, Eti Müze'sine yapılan gezinin ardından Karabayır'daki bisiklet evinde son buldu.

  1. 07.08.2018

Görme engelliler bisiklet turunda bir araya geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN