Derbi değil satranç maçı! İşte teknik adamların hamleleri

'ta ve 'da ise derbide stratejilerini öne geçmek üzerine kurdu... İki teknik adamın hedefi derbide ilk golü bulup rakibin maç planını çöpe atmak ve bu şekilde 3 puanı kapmak. İşte iki teknik adamın maç içerisinde duruma göre yapacağı hamleler...

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 17 Ocak 2021 Pazar 01:36

ile derbi maçlarını başka oynuyor… Sergen Yalçın derbi öncesi 'ı imha planını hazırladı. Sergen hoca , ve 'ye oynadığı gibi oyuna hakim olacak sonrasında rakibine boğup sonuca varacak.

KARTAL ÖN ALANDA PRES YAPACAK

bu sezon birçok takıma büyük sıkıntı çıkaran ön alan baskısını önünde en büyük silah olarak kullanacak. Siyah-Beyazlılar'ın orta alan ve hücum oyuncuları, ve Donk ile orta alanın pas bağlantısını koparmak için yoğun pres yapacak ve hataya zorlayacak.

GİZLİ SİLAH KONTRA ATAK...

kazanılan , ve maçlarında olduğu gibi önünde de topa değil oyuna hakim olmak istiyor. Strateji; topu Galatasaray'a bırakmak, rakibi hataya zorlayıp az adamla ya da kontra atakla dengesiz yakalayıp skor bulmak olacak.

GHEZZAL'E BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

'deki son maçlarında kilidi sürekli duran toplarla açan bu akşam karşısında da bu silahına çok güveniyor... Teknik direktör , önemli silahı Ghezzal'ın kullanacağı korner ve serbest vuruşlarda yüksek adamlarıyla gol bulmayı hedefliyor...

SERGEN YALÇIN'IN B PLANI HAZIR

"Maçlara nasıl başladığın değil, nasıl bitirdiğin önemli" felsefesiyle hareket eden özellikle 60. Dakikadan sonrası için özel bir hazırlık yaptı. Başarılı hoca, yorulduktan sonra yapacağı kritik hamlelerle hem oyunu hem de skora değiştirmeyi planlıyor…

'ın hocası 'in de öncelikli planı öne geçmek. Böylece hem psikolojik üstünlüğü ele alacak hem de rakibinin taktik tahtasını çöpe atacak. Terim, derbide özellikle , ve gibi usta ayaklarına güveniyor.

G.SARAY SABIRLI OYNAYACAK

Teknik Direktörü , ve deplasmanlarında gol yemeden galibiyeti getiren stratejiyi Dolmabahçe'de de uygulayacak. Galatasaray, 'ta santra ile birlikte topu kontrol edecek. Sakin ve sabırlı şekilde pas yapılarak pozisyon aranacak.

TERİM'DEN STOPERLERE BASKI EMRİ

Welınton'un yokluğunda savunmasının çıkarken sıkıntı yaşayacağını düşünen oyuncularına ön alanda pres emri verdi. Vida-Montero ikilisi yapılacak baskıyla hataya zorlanacak. Tecrübeli teknik adam Beşiktaş stoperlerinin geriden topla çabuk çıkmasını istemiyor.

RAKiBi PASLA YORACAKLAR...

Sakatlıktan dönen Sofiane 'yi Turan ve Younes ile birlikte orta alanda oynatmayı planlayan Terim, 'ın fizik gücüne teknik ile yanıt verecek. Cimbom kaliteli ayaklarıyla sonuca gidecek. Yıldız isimler pasla rakibini yoracak sonra da pozisyon bulacak.

BEKLERE ÖZEL GÖREV VERİLDİ

Derbide 'ın gizli silahı savunma bekleri olacak. Saracchi ve Linnes, ile Oğulcan'ın içeri kat ederek açacağı boşluklara sürekli girerek defansının arkasına sarkacak. Terim'in derbi taktiğinde iki bekin çıkışlarının ve araya girişlerinin büyük önemi var. (Takvim)

SON DAKİKA