Abdullah Avcı: Türkiye'de yetenekle ilgili bir sıkıntımız yok - Son dakika Beşiktaş haberleri - Fotomaç
06 Ağustos 2020, Perşembe

: Türkiye'de yetenekle ilgili bir sıkıntımız yok

Abdullah Avcı: Türkiye'de yetenekle ilgili bir sıkıntımız yok

"" etkinliğine katılan , doğru yönlendirme ile Türkiye'deki yetenekli genç futbolcuların önemli yerlere gelebileceğini aktardı. Avcı, Alman 'na bakın. En yetenekli iki oyuncusu Türk. Neden? Çünkü 'nın sistemi çok iyi" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü , Türkiye'nin yetenekli genç futbolcu anlamında sıkıntısı bulunmadığını belirtti.

yapılan açıklamaya göre, santralistanbul Yerleşkesi'nde düzenlenen "" etkinliğine katılan Abdullah Avcı, doğru yönlendirme ile Türkiye'deki yetenekli genç futbolcuların önemli yerlere gelebileceğini aktardı.

"Türkiye'de yetenekle ilgili bir sıkıntımız yok." açıklamasıda bulunan Avcı, "Esas sıkıntı eğitim ve organizasyonla ilgili. Alman 'na bakın. En yetenekli iki oyuncusu Türk. Neden? Çünkü 'nın sistemi çok iyi. Almanya'da okullar ve kulüpler birbirine entegre olmuş durumda. Almanya'da 9 yaşındaki çocuk bile nasıl beslenmesi gerektiğini biliyor. Bütün çocuklar futbolcu olsa da eğitimlerine devam ediyorlar. Sosyo-ekonomik açıdan da bir düzen var. Spor eğitimi yanında çocuklara mesleki eğitim de veriliyor. Eğer futbolcu olamazsa, başka bir meslekte gelişiyor. Biz de Almanya'daki gibi bir standart oluşturabilirsek, çok daha iyi yerlerde olabiliriz." ifadelerini kullandı.

  1. 23.06.2019

Abdullah Avcı: Türkiye'de yetenekle ilgili bir sıkıntımız yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA