Şölen başlıyor

Abdi İpekçi'de gerçekleştirilecek organizasyonda ve Galatasaray da kupa için savaşacak

Basketbol Haberleri Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 01:05 Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 02:04
Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde 2011-2012 sezonu şampiyonunu belirleyecek olan Sekizli Finaller bugün başlıyor. Galatasaray'ın ev sahipliğinde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek ve 5 gün sürecek olan organizasyonda 8 takım mücadele edecek. Sekizli Final yarışında ülkemizi iki takımımız ve A Grubu'nda temsil edecek.

İLK İKİ FİNALE...
A Grubu'nda Rivas Ecopolis (İspanya) ve Beretta Famila Schio (İtalya) yer alırken, B Grubu ise Ros Casares Valencia (İspanya), Wisla Can-Pack (Polonya), Spartak Moskova (Rusya) ve Ekaterinburg (Rusya) ekiplerinden oluştu. Üç günlük grup maçları sonunda ilk sırayı alacak iki ekip, pazar günü şampiyonluk maçı oynayacak. Diğer takımlar, grup sıralamalarına göre son gün klasman maçı yapacak.

BİLET SATIŞI SÜRÜYOR
Sekizli final maçlarının bilet satışı, Biletix üzerinden devam ediyor. Günlük ya da tüm organizasyonu kapsayan kombine bilet alınabiliyor. Günlük biletler 12 ve 120 lira arasında, kombineler ise 36 ve 360 lira arasında satışa sunuldu.

EN SKORER TAURASİ
Sekiz takım içinde en skorer isim, 21 sayı ortalamayla G.Saraylı Taurasi oldu. Ribauntta B.Famila'dan Cheryl Ford (11.7), asistte Ros Casares'ten Laia Palau (6.2), top çalmada Ekaterinburg'dan Sandra Linkeviciene (2.7) zirvede.

GÜVENLİK ÜST DÜZEY
İl Spor Güvenlik Kurulu, olay çıkmaması için tebdirler aldı. Taraftarlar farklı kapılardan salona girecek. Bozuk para, çakmak, parfüm, yiyecek, içecek, su, fotoğraf makinesi, saplı bayraklar salona alınmayacak. Alkollü olanlar içeri giremeyecek.

EN UZUN F.BAHÇE
Organizasyonun en uzun boylu takımı 1.86 ortalama ile F.Bahçe, en kısa ise 1.82 ile Rivas Ecopolis. İspanyol ekibi aynı zamanda 25.5 yaş ortalamasıyla en genç takım unvanını aldı. En yaşlı takım 28.9 ile Beretta Famila Schio.

SON DAKİKA