'da tartışması sürüyor

Geçtiğimiz günlerde, sözleşmesinde yaz transfer döneminde serbest kalabileceği yönündeki madde ortaya çıkan Arjantinli yıldız futbolcu ile ilgili Başkanı önemli açıklamalar yaptı. (fotomac.com.tr / Dış Haberler)

Barcelona Haberleri Giriş Tarihi: 07 Eylül 2019 Cumartesi 11:18

'daki geleceği son günlerde tartışma konusu olan 'de yeni gelişmeler yaşanıyor. 14 yıldır Katalan ekibinin formasını giyen Arjantinli yıldızla ilgili geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir haber yayınlamıştı.

El Pais'te yer alan habere göre Messi'nin 2017 yılında uzatılan sözleşmesinde "Her 30 Haziran'da oyuncu isterse takımdan ayrılabilir" şeklinde bir maddenin yer aldığı iddia edildi. Başkanı yaptığı açıklamada, bu maddeyi doğruladı ve şunları dile getirdi:

"Evet, Messi geleceği ile ilgili karar vermede özgür. Ancak ben takımda kalacağına inanıyorum ve sakinim. Onunla 2021'e kadar sözleşme imzaladık. Daha önce Xavi, Puyol ve Iniesta'ya yaptığımız kontrat gibi ona da sezon sonu isterse takımdan ayrılabileceği yönünde bir madde koyduk. Messi'ye farklı bir şey yapamazdık. Ancak tekrar ediyorum onun gelecek yıllarda da formamızı giyeceğinden şüphem yok."

Barcalona başkanının bu açıklaması sonrası Katalan devinin taraftarları endişeye kapıldı. Arjantinli yıldız önceki açıklamalarında futbolu ülkesinin takımlarından Newell's Old Boys'ta noktalamak istediğini dile getirmişti.


BİZE ULAŞIN