Büyükuncu için Guinnes'e başvuru! - Son dakika Yüzme haberleri - Fotomaç
13 Ekim 2019, Pazar

Büyükuncu için Guinnes'e başvuru!

Büyükuncu için Guinnes'e başvuru!

Türkiye Yüzme Federasyonu, 6. kez olimpiyatlara katılmaya hak kazanan milli sporcu Derya Büyükuncu için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuracak.

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, AA muhabirine, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı elde eden milli sporcu Derya Büyükuncu'nun kariyerinde 6. kez olimpiyat organizasyonunda yer alacağını söyledi.

Yüzmede bunun bir rekor olduğunun altını çizen Bozdoğan, ''6 kez olimpiyatlara katılmak her sporcuya nasip olmaz. Derya da yüzmede bir ilki gerçekleştiriyor'' dedi.

Bozdoğan, Türkiye Yüzme Federasyonu olarak, Derya'nın başarılarıyla her zaman gurur duyduklarının altını çizerek, şöyle devam etti:

''Derya Büyükuncu, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük yüzücüsüdür. 6 olimpiyata katılmak, her sporcunun başaracağı bir olay değil. Derya'nın yaptığı, yüzme branşında dünyada ilk. Biz de bunu Guinness Rekorlar Kitabı'na taşımaya karar verdik. Londra Olimpiyatlarının ardından Derya Büyükuncu için rekorlar kitabına başvurumuzu yapacağız. Türkiye için bu bir gururdur. Bu gururu da her birlikte yaşayacağız.''

Bugüne kadar Derya Büyükuncu ile federasyon arasında sürekli bir sorun varmış gibi gösterildiğinin de altını çizen Bozdoğan, bunun gerçeği yansıtmadığını, federasyon olarak her zaman Türkiye'nin başarısını düşündüklerini kaydetti.

''Londra'da Türkiye'yi temsil edecek sporcu sayımız 6'ya ulaştı'
'
Ahmet Mazhar Bozdoğan, Uluslararası Yüzme Federasyonları Birliği'nin (FINA), son olarak Kemal Arda Gürdal'ı 2012 Londra olimpiyat oyunlarına davet ettiğini hatırlattı.

FINA'nın, daha önce olimpiyat oyunları davet barajını aşan Kemal Arda Gürdal'ı 100 metre serbest stilde mücadele etmesi için oyunlara davet ettiğini belirterek, ''(A) barajını aşan Burcu Dolunay ile birlikte, Dilara Buse Günaydın, Hazal Sarıkaya, Derya Büyükuncu ve Ediz Yıldırımer de FINA tarafından Londra'ya davet edilmişti. Kemal Arda Gürdal'ın ardından Londra'da Türkiye'yi temsil edecek sporcu sayımız 6'ya ulaştı'' dedi.

Bozdoğan, Londra'da mücadele edecek yüzücülerin Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını da sözlerine ekledi.

  1. 08.07.2012

Büyükuncu için Guinnes'e başvuru! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN