Reedie'den güzel itiraf – Fotomaç – 29 Mart 2013 ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  Reedie'den güzel itiraf

  Reedie'den güzel itiraf

  IOCDenetleme Komisyonu Başkanı Reedie'den Başbakan Recap Tayyip Erdoğan'a: Komisyon üyeleri tarafsız olmalı ama ben İstanbul'da tarafsızlığımı kaybettim

  IOC Denetleme Komisyonu 2020 Olimpiyatlarına aday olan İstanbul'daki incelemelerini bitirip 'den ayrılırken, komite başkanı İngiliz Craig Reedie'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Tarafsız olmamız lazım. Çok açık yorumlar yapmıyoruz. Fakat bazen tarafsızlık bir kenara kayabiliyor. İstanbul'da bunu hissettim" dediği öğrenildi. Esma Sultan Yalısı'nda salı akşamı verilen yemekte yan yana oturan Erdoğan ve Reedie uzun uzun sohbet imkanı buldular. Bu sohbette Tokyo ve Madrid'e göre İstanbul'u farklı kılan bir çok şeyin olduğunu vurgulayan İngiliz komisyon başkanı, Esma Sultan'nın tarihi dokusundan etkilenirken, Erdoğan'a, "Sayın Başbakan, komisyon üyeleri tarafsız olmak zorundadır. Lakin bazen bunu unutabiliyoruz. İstanbul'da ben bunu zaman zaman unuttum. Benim için büyüleyici bir gezi oldu. Özellikle Marmaray Projesi'ndeki deneyimimiz müthişti. Daha açılmamış ama deniz altından gittik. Çok etkilendim" yorumunu yaptı. İstanbul teftişi sırasında komisyon üyeleri Marmaray Projesi kadar iki şeyden daha etkilendiler. 1- Metrobüs için "Hem hızlı hem toplu ulaşım hem de ucuz. Çok iyi bir buluş" yorumunu yaptılar. 2- TOKİ gibi bir yapının bu işin içinde olması da komisyon üyelerini şaşırtan bir başka durum oldu.
  1. 29 Mart 2013, Cuma
  2. Güncelleme: 00:30

  Reedie'den güzel itiraf haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN