Bireysel çalışma çok önemli – Fotomaç – 29 Mart 2013 ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Bireysel çalışma çok önemli

  Bireysel çalışma çok önemli

  Kazanan şehri 117 Olimpiyat Komitesi Üyesi belirleyecek. Kime, nasıl oy vereceklerini bilip, üzerlerine gidilmeli

  Olimpiyat denetleme heyeti, İstanbul'u gezdi, incelemelerini tamamladı. İstanbul'un bu defa güçlü bir aday olduğu ifade ediliyor. Tokyo ve Madrid'i geride bırakabilir miyiz? İzlenimleriniz nasıl?

  İstanbul güçlü aday... Neden güçlü aday: Olimpiyatları eskisi kadar isteyen yok. Pek kimse talip değil. Hatta olimpiyatı alan şehirlere, o şehrin halkı tepki gösteriyor; 'Başımıza dert açacaksınız' diye... Meraklı kalmadı. Şimdi rakip olarak Tokyo var, daha evvel olimpiyat yapılmış. Madrid var, daha evvel İspanya'da, 'da olimpiyat yapılmış. Daha evvel olimpiyat yapmış bir şehir ile daha evvel olimpiyat yapmış bir ülkenin şehrine karşı ilk defa olimpiyat yapacak ... Ama bu o kadar büyük bir avantaj değil. 1994 Olimpiyatları, 100. Yıl dolayısıyla 'Yunanistan'a verilecek' diye bekleniyordu; Coca Cola ve CNN, 'yı alıverdi. Ticari kaygılar ağır bastı, Atalanta'ya gitti. Yunanistan'a da 'sus payı' diye 2004'ü verdiler. Los Angeles (1932-1984) iki kere olimpiyat yaptı. Bir kere olimpiyat yapmış olması çok fazla önemsenmiyor. 117 tane Olimpiyat Komitesi Üyesi var ve kararı bunlar verecek. Bu üyeler senelerden beri üye tarafından şöyle ya da böyle abluka altına alınır. Bizim böyle bir faaliyetimiz olduğu kanısında değilim.

  GELİRLER DÜŞÜYOR
  2000 yılında biz talip olduğumuzda da Sergei Bubka'lar falan geldi, İstanbul'u dolaştı, çok güzel raporlar yazacakları söylendi! Bunları geçiniz. O 117 tane Olimpiyat Komitesi Üyesi kime, nasıl oy verecek; onu bileceksin ve onun üzerine gideceksin. Bireysel propaganda yapacaksın. Biz bu yönde pek başarılı olamadık. 2000'e göre avantajlı durumdayız. 2000 yılında talip olan ülke sayısı fazlaydı. Şimdi sadece 3, aday var. Olimpiyat ağır bir yük ve bir de gelirleri düşüyor. Ne olur, Türkiye'ye verirler mi; Olimpiyat Stadı'na bakılırsa kesinlikle vermezler. Türkiye'nin Olimpiyat Stadı yok. Olimpiyat Stadı olmayan şehirde olimpiyat olur mu? Ona dair bir planda yok. Kimse, 'Olimpiyatı bize verirseniz 2020'ye kadar 7 sene var, biz bu stadı yıkacağız, buraya modern bir Olimpiyat Stadı yapacağız. Orada fırtına esmeyecek, rüzgardan kale direkleri yıkılmayacak' demiyor. Kimse fazla hayale dalmasın.

  Röportaj: Bülent CAN
  1. 29 Mart 2013, Cuma
  2. Güncelleme: 00:20

  Bireysel çalışma çok önemli haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN