Pozitif oyun farkı – Rıdvan Dilmen – Fotomaç ;
HEPSİ
  13 Aralık 2017, Çarşamba

  Pozitif oyun farkı

  Sarı kırmızılılar, Kayseri maçına başlar gibi başladı oyuna dün akşam. Rakibe önde bastı ve kötü zemine rağmen her türlü hücum varyasyonlarını uygulayarak kanatlardan geldi, ikinci golde olduğu gibi; göbekten geldi, birinci golde olduğu gibi; şutla geldi, Sneijder'in direkten dönen topunda oduğu gibi.
  Maçın ilk yarısında G.Saray'ın bu sezon oynadığı en iyi futbolu gördük.
  Yüksek tempo, pozitif oyun ve lig standartlarının üzerinde iyi . İlk yarı 2-0 bitti ama G.Saray, bu bölümde tamamen maçını düşünebilecek skorla bitirebilirdi; 4-0, 5-0 gibi.
  İstanbul Belediye Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, maça Serhat-Selçuk yüzde yüz adam markajı ile başladı. Hiç tutmadı, yanılgısı ise şu oldu: G.Saray'ın hazırlık paslarını sadece Selçuk'la yapacağını düşünmüştü.
  Ancak Melo, Hamit, Sneijder, hatta geriye gelip top alan Drogba, üstüne bir de Eboue bu işe soyununca; Serhat'ın Selçuk'a adam markajı yapması faydadan çok zarar getirdi.

  Avrupa'nın en istikrarlısı
  Gerçi ilk yarıda adam adama da oynasa, alan savunması da yapsa 'ın karşısında durma şansı yoktu.
  İkinci yarıda G.Saray doğal olarak oyunu rölantiye aldı. Bu da Belediye'yi biraz daha G.Saray kalesine getirdi, hatta iki 2-3 tane pozisyon oldu. Zenke ve Doka ile kaçırdığı pozisyonlar var. Bunda tabii G.Saray'ın skor avantajından dolayı, savunma yaparken konsantre bozukluğu yaşaması etkili oldu.
  Muslera'ya iş düşmedi. Onun dışındaki on oyuncu gerçekten çok iyi top oynadılar. Özellikle de ilk yarıda. Belediye takımı ligde dönem dönem iyi oynuyor, dönem dönem de kötü futbol çıkartıyor. İstikrarlı takım görüntüsünden uzaklaşmış.
  Burak için ayrı şeyler söylemek istiyorum Allah nazardan saklasın.
  Messi, Ronaldo ve Burak, iki yıldır Avrupa'nın en istikrarlı golcüleri.
  Hakemi çok beğendim. İyi maç yönetti.
  Zaten İlker Meral bu sene iyi gidiyor  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN