06 Şubat 2017 | Pazartesi

Savaş Fenerbahçe’nin

Beşiktaş, iyi futbol oynamaya çalışıyor. Ancak çok önemli bir defosu var. Bunu Dinamo Kiev maçında da görmüştük. Penaltı ve kırmızı kart sonrası dağılmışlardı.
Kenarda Şenol Güneş'in müthiş futbol bilgisi ve takıma verdiği olumlu şeylerin aksine kriz durumlarında sakinleştirici olmadığını ve hatta benzine kibrit çakar halde olduğunu görüyoruz.
Dün gece Beşiktaş, maçın başından itibaren sinir harbinin ortasında kaldı.
Kenardan uyarı bile gelmedi.

Hakem davetiye çıkardı
Aslında dün geceki maçın ilk yarısının topun pek de oyunda olmadığı açıkça görüldü.
İki takım futbolcuları iyi niyetten uzaktı. Hakem Ali Palabıyık, Britanya usulü konuşmayı denedi. Ne var ki ilk yarının sonunda yaşananlara davetiye çıkardı.
Van Persie, Oğuzhan, Alper, Marcelo gibi oyunculara sarı kartlar çıksa sıkıntı azalabilirdi. En azından Tosic'in atılmasından sonra oyunun sakinleşmesi bize bunu anlatıyor.
Maçın kendisine gelince… İlk yarıda ağırlıklı olarak Beşiktaş üstünlüğü vardı. Maçın başında Lens'le Fenerbahçe önemli bir fırsatı kullanamadı.
Sonrasında Beşiktaş, kontrolü aldı ve rakibini de çıkartmadı. Kırmızı kartın ardından ikinci yarıda ise Fenerbahçe, pozisyonlar üretmeye başladı.

Ligde ne yapar meçhul
Sow'un röveşatası direkten geri geldi.
Güneş, Mitrovic'i oyuna alıp yeniden Atiba'yı yerine çekti. Ama kontralar yakalayan taraf Fenerbahçe oldu. Nitekim maçın olaylı adamı Van Persie, golü de buldu.
Fenerbahçe, ligdeki hayal kırıklığının ardından Beşiktaş'a Vodafone Arena'da ilk yenilgisini tattırdı. Moral buldu doğru ama bu oyun biçimiyle ligde ne yapacağı hala meçhul.
Beşiktaş ise Tosic'i kaybetti. Ama en önemlisi lider olduğu ligde bundan sonra oynayacağı rakiplerine kendilerini nasıl yenebilecekleri ipucunu verdi.
Bana göre bunun sorumlusu Şenol Güneş'tir.
Eğer takımını kritik anlarda sakinleştirebilseydi Beşiktaş turu kapabilirdi.
Sakin kalabilen ve akıllı olan takım ise sahada F.Bahçe oldu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN