Kader aynı – Mert Aydın – Fotomaç ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Kader aynı

  İlk maçta yaşanan felaketin ardından Galatasaray'ın teknik patronu Prandelli'nin farklı bir şeyler yapmasını beklemek gerekiyordu. Ama açıkçası Burak'ı keseceğini önceden tahmin etmek zordu. İtalyan teknik adamın, oyuna Hamit'in sağ önde olduğu acayip bir diziliş sistemi, 4-3-3'le başlamasını da anlayabilmek kolay değildi.
  Zaten İtalyan teknik adam da birkaç dakika içinde ileride Umut Bulut'un ve hemen arkasında Sneijder'in olduğu bir çeşit 4-4-1-1 sistemine döndü.
  Galatasaray'ın ilk maçta yapamadığı kalabalık orta sahayla blok halinde savunma dün en azından ilk yarıda tam anlamıyla yapıldı.
  Alman takımı Dortmund uzun süre pozisyon üretmekte zorlandı. En ileride Umut'la başlayan presin savunma bloğuna büyük katkısı vardı.

  Hamit'in hatası golü getirdi
  Ancak sarı-kırmızılı takımın özellikle oyun 2-0 olana kadar hücum üretkenliği çok azdı. Sneijder'in röveşatası ve ikinci yarı başında attığı şut dışında Galatasaray takımı, rakip kale önünde etkisizdi.
  Umut Bulut daha çok presle rakip ataklara karşı kalkan gibiydi. Ama santrfor kimliğinden uzaktı.
  30'uncu dakikadan itibaren yavaş yavaş Dortmund baskısının arttığı hissedildi. Ardından Reus'un ters kanattan yaptığı koşu yanıtsız kaldı. O da golü attı.
  Ikinci golün sonrasındaysa Hakan'ın kafası heyecan yarattı. Ama işte böylesine bir hızlı hücum takımına karşı risk almak demek aslında golü yemek demek.
  Orta sahadaki son adam Hamit'in hatalı vuruşu ile topu kapan Dortmund takımı çok ani geliştirdiği atakla Galatasaray kalesine iniverip Immobile ile golü buldu. Bu gol aslında her şeyi bitirdi.
  Bı kez de farklı bir yenilgi geldi. Ama açıkçası ilk maçtan sonra bu kez farkı hak edecek kadar vahim bir oyun sergilendiğini düşünmüyorum.
  Galiba bu yenilgiyi hak edenler futbolcular değil yeni cezaların kapısını açan bazı taraftarlardı.

  • Mert Aydın Mert Aydın
   1. 05 Kasım 2014, Çarşamba
   1. E-Posta: mert.aydin@fotomac.com.tr
   1. SMS: MAY yaz boşluk bırak mesajını yaz 4122'ye gönder.
    Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
    Örnek: Mert Aydın'a mesaj göndermek istiyorsanız.
    MAY boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
    Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
    Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
    Müşteri Hizmetleri: 444 8881
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN