Pereira ayağa kalk! – Dr. Gürkan Kubilay – Fotomaç ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Pereira ayağa kalk!

  İlk 45 dk geçtiğinde F.Bah- çe'nin en az topla buluşan oyuncuları 10 kez Volkan ve 11 kez Persie idi.Anlamı açıktı bunun.Top ortalarda dolaşıyor, rakip kale için de, kendi kalesi için de tehlike olmuyordu. Tek tehlike, Visca'nın Volkan'ın üzerinden aşırdığı ama Josef'in çizgiden çıkardığı pozisyondu.
  F.Bahçeli oyuncuların hırsı yoktu.
  Öyle ki, ilk yarının topla en çok oynayan adamı Topal baktı, Nani, Volkan ve Persie aralarında üretemiyor, öne çıktı ve şut denedi. Zaten duran topta Gökhan'ın kafası dışında, F.Bahçe'nin kaleyi tutan tek şutu da ondan geldi.
  F.Bahçe'nin temposuzluğuna , aynı uyuşuklukla Başakşehir de karşılık verince, hayatımda seyrettiğim en kötü 45 dakikalardan biri oluyordu. Başakşehir'in Visca pozisyonu dışında kaleyi tutan şutu dahi yoktu.
  Ligin 2. yarısında, hareketli oyunda yapılan orta ile hiç gol atamamış F.Bahçe, 9 kenar ortasından, ceza alanında kalabalıklaşamayınca sadece 2'sine kendi vuruyor, bu işi de beceremiyordu.

  İlk suçlu sensin hoca
  2.yarının başında biraz canlandı F.Bahçe ama gol bulamadı. Sonra devreye, Başakşehir'in, "ligin 2. yarısının ceza alanı dışı şutla en çok gol atan takımı'' özelliği girdi. Alves'in hatasını Visca ödetti. Oyuncu değiştirerek, taktik değiştirme becerisi düşük Pereira, Fernandao'yu alırken, Alper'i çıkardı.
  Josef niye oynuyordu ki? Duran top kullanırken kaptırılan topta, hızlı atak 2'yi yedirdi. Arkasından pozisyonlar kaçırdı F.Bahçe, yetmedi penaltıyı da kaçırdı.
  Topal'ın korner golü canlandırdı. Ama devreye Volkan Babacan girdi, hayatının futbolunu oynadı.
  F.Bahçe'nin bu kadrosunu, sezon başı fizik güç olarak iyi çalıştırmayarak, zaman zaman da taktik hatalar yapıp şampiyonluktan eden, ayağa kalkması gereken 1. suçlu Pereira'dır.
  Matematik elbette önemli ama 'ı tebrik etmek hepimizin görevi.

  • Dr. Gürkan Kubilay Dr. Gürkan Kubilay
   1. 10 Mayıs 2016, Salı
   1. E-Posta: gurkan.kubilay@fotomac.com.tr
   1. SMS: GKU yaz boşluk bırak mesajını yaz 4122'ye gönder.
    Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
    Örnek: Dr. Gürkan Kubilay'a mesaj göndermek istiyorsanız.
    GKU boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
    Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
    Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
    Müşteri Hizmetleri: 444 8881
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN