Mustafa Cengiz: "CAS'a başvuruyoruz"
Videoyu Daralt

Mustafa Cengiz: "CAS'a başvuruyoruz"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz sarı kırmızılı kulübün gündemine dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cengiz yaptığı açıklamada "Bir CAS durumu var. CAS'a gitme nedenimiz hakkımızda alınan bir karar değil, sebebi yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığı şeklinde. Onların sebebi, geçmiş yıllardaki 142 milyon euroluk zararın göz ardı edildiği iddiası. Biz hikaye okumuyoruz, masal da okumuyoruz. Realiteler bunlar. Yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Biz bununla vakit kaybetmek istemiyoruz. CAS bir süreç, bilinçli yapıyoruz bunu. UEFA'ya bir tepkimiz yok" şeklinde konuştu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Cenevre dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: "UEFA ile birlikteydik. Kendileriyle tur görüşmeleri yaptık. Disiplin komitesi yeni yönetimin gelişmesini inceledi ve bizimle 4 yıllık yapılandırma anlaşması imzaladı. Gördüğüm kadarıyla hakimler kurulunun bir itirazı var. Bu itirazın gözden geçirilmesi ve bizim de bir itirazımız var. Bizim önümüzdeki 3 yıldaki risk. Bizim bilgimiz dışında haber sızmaları oluyor.

BUNU BİLİNÇLİ YAPIYORUZ
Tabii ki CAS'a gitme durumumuz var. Sebep, bu yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğu. 142 milyon euro'luk zararın göz ardı edildiğini iddia ediyorlar. Biz de giderek düzelmeye geçtiğimizi söyledik. Son 3 aylık bilançoyla çok daha iyi duruma gittiğimiz görüldü. Destan ya da hikaye okumuyoruz. Biz vakit geçirmek istemiyoruz. UEFA'ya bir tepkimiz yok. Netice olarak bu komite de UEFA'nın içerisinde. Ceferin ile genel bir dostluk görüşmesi yaptık. Çay içtik, kahve içtik. 2024'ü konuştuk. Elinden geleni yaptığını söyledik, dostluk çerçevesinde bir sohbet oldu. Galatasaray'ın özel konusuna girmedik. Ceferin bu konuda objektif. Sanırım şubat ve mart ayını bulabilir. CAS bir süreç, bilinçli yapıyoruz bunu. Lehimize karar vereceğini düşünüyorum. Taraftar endişe etmesin. Bu bir satranç gibi doğru hamleler yaptığımızı düşünüyorum. Çoban matına gelmeyeceğiz."

TARAFTARA AYIP EDİYORLAR
ultrAslan'ın ürünlerinin GS Store'larda satılmasıyla alakalı yaşanan polemikle ilgili de konuşan Başkan Mustafa Cengiz, "Taraftara çok ayıp ediyorlar. ultrAslan 5 kuruş almadı. ultrAslan ürünleri merdiven altından kaçak yapılıyor. Bunu engellemeye çalıştık" ifadelerini kullandı.

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
11 Ekim 2018, Perşembe
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


    BİZE ULAŞIN