Bala Hatun ile Osman bey kavuşacak mı? - Son dakika Kuruluş Osman videoları - Fotomaç
Videoyu Daralt

Bala Hatun ile Osman bey kavuşacak mı?

Şeyh Edebâli’nin kararı karşısında Osman Bey ve Bala Hatun çaresiz kaldı. Osman Bey’in Bala Hatun’a söyleyeceği önemli şeyler vardı. Görüşmeme kararı alan âşıklar son kez bir araya geldi. Sevdiceğini düşmanlara karşı uyaran Osman Bey Bala Hatun’a kendisini beklemesi için bir hediye verdi.

Bala Hatun, başının kendileri yüzünden belaya girdiğini düşündüğü Osman Bey'in çağırmasıyla yanına varır. Sofia'nın Alişar Bey'in zindanında olduğunu söyleyen Osman Bey, Bala Hatun'u Alişar Bey'in yanardönerliğine karşı da uyarır. Yüzü gülen Bala Hatun'un içi buruktur. Babasının kararı onun elini ayağını bağlamaktadır. Bu durumu Osman Bey hemen anlar ve sorar. Bala Hatun, birbirlerini sabırla beklerken, başka bir talibinin çıkmasından ve babası Şeyh Edebali'nin de bunu uygun görmesinden korkmaktadır. İsminin yüreğine vurulmuş mühür olduğunu söyleyen Osman Bey, Bala Hatun'a "ne başkasına meyledeceğini, ne de onu başkasına yar edeceği" sözünü verir. Osman Bey, Bala Hatun'a kavuşup, ipek saçlarını koklayacağı güne kadar başını örtmesi için turkuaz renkte bir yemeni hediye eder.

"Yüce Allah'a secde ettiğim her an, dudaklarımdan senin adın dökülür" diyen Osman Bey, ömrü boyunca birbirlerine emanet olmayı Allah'tan dilediğini söyler. Bala Hatun'un ayrılırken son sözleri yürek yakar. "Babam görüşmemizi istemez bilirsin, beni bir daha çağırtmayasın." Bu sözler karşısında Osman Bey de metanetlidir. Bala Hatun'un gönlünü darlamasını istemez elbet. Ama kendisi için dua etmesini ister ve son sözleri dudaklarından dökülür: "Benim zırhım senin dualarındır."

  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
05 Şubat 2020 , Çarşamba
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu

haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    SON DAKİKA