Hem indiriyor hem bindiriyor – Fotomaç – 28 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  15 Aralık 2017, Cuma

  Hem indiriyor hem bindiriyor

  Hem indiriyor hem bindiriyor

  Bosingwa; hem indiriyor, hem bindiriyor, hem orta yapıyor, hem de oyun kuruyor

  Halilhodziç'in Trabzon'u yenilmiyordu ama yenemiyordu da! Yani ne kokuyordu ne de bulaşıyordu. Bir yiyordu bir atıyordu, iki yiyip iki atıyordu. 4 yiyip 4 atıyordu. Yani tabiri caizse "Ne kadar ekmek o kadar köfte" misalı.
  Ama 'un kadrosu bu tarz bir kadro değil. Hadi Avrupa'yı bırak. 'de bayağı iş yapacak bir kadro var. Trabzon'da kaçak dövüşen futbolcular da vardı.
  Dün gece bakıyorum kim kaçak dövüşüyor diye dedektör ile arasam bulamayacak gibiydim. Herkes taşın altına elini koyuyor. Ama bir kişi hariç; Cordoza!
  Aslında çok iyi kumaş. Hani yanında daha kötü kumaşlar olsa "Ne yapayım kardeşim? Benim adım Hıdır yapacağım budur" diyebilir. Geldiği günden beri yüzde 30-40 ile oynuyor.
  Hadi Halilhodziç'e derdini anlatamadı diyelim. Ama bakıyoruz Ersun Yanal'la da oynadığı aynı.
  O zaman biraz düşünecek ve kafasını kaldırıp sağ tarafına yani sağ dışta oyranayan takım kaptanına bir bakacak, yani Bosingwa'ya..
  Aslında aralarında bir yaş fark var.
  Bosingwa 32 yaşında.
  Ama Bosingwa'nın kullandığı alanı düşünün yaptıkları işleri düşünün.
  Hem indiriyor, hem bindiriyor, hem geçiyor, hem orta yapıyor, hem oyun kuruyor. Ayrıca sahadaki mücadelesinde ne rakibe, ne hakeme karşı ne küstahlığı ne de terbiyesizliği yok; kendine de salygılı oynuyor, rakibe de.
  Eğer ülkemize gelecekse bu tip oyuncular gelsin.
  Bizim bazı yerli terbiyesiz ve küstah oyuncuları gördükten sonra hem de milli takıma kadar yükselen ve de sonuna kadar korunan, Türk milletini isyan haline getirip futbol maçlarına gitmekten soğutan, Bosingwa gibi adamlar bize tuhaf geliyor.
  Bosigva rüştünü ispat etmiş bir adam. Ama dönelim Trabzon'da bir de Mehmet Ekici diye rüştünü ispat etmeye çalışan herşeyiyle futbolcu biri daha var.
  Sevgili kardeşim inşallah yolunda devam edersin.
  Çünkü çok iyi işler yapmaya aday birisin. Ama sakın bu küstah, terbiyesiz ve ahlaksız sportmenlik dışı yerli ağabeylerine özenme. Bosingwa'ya bak, onu örnek al. Ne kadar büyürsen o kadar küçük. Çünkü Türk insanı "Yeter artık" diye bağırmaya başladı.
  Sen bakma 'ye ve direktörüne bu yolda devam et. Mutlaka kazanırsın.
  Trabzonspor gollerini genelde korner ve duran yan toplardan yapıyor.
  Ama yavaş yavaş hareketli yan toplardan da lyapması lazım. Çünkü kadrosu musait.
  Kaleci Fatih de kabiliyetli bir çocuk ama hem fizik olarak dolması lazım hem de daha çok çalışması lazım.

  Türkiye'deki kaleci sıkıntısında, akşam yatağa yatarken yorganın altına girdiğinde eğer meşin yuvarlakla yatarsa, o zaman kaleci olur. Yoksa günde iki saat çalışmakla kaleci olunmaz.
  1. 28 Kasım 2014, Cuma
  2. Güncelleme: 09:56

  Hem indiriyor hem bindiriyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN