3 Temmuz'dan beri kaos var – Fotomaç – 27 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  3 Temmuz'dan beri kaos var

  3 Temmuz'dan beri kaos var

  "Savaşacağımız, mücadele edeceğimiz 3 ana hattın, bence çok önemli birinde yarışacağız, avantajlıyız" "Bizim açımızdan artık dünya yüzeyinde her yer Trabzon. Ne kadar şampiyonluk varsa hepsini kovalayacağız"

  Teknik Direktörü , "Savaşacağımız, mücadele edeceğimiz 3 ana hattın, bence çok önemli birinde yarışacağız. Bence avantajlıyız" dedi. Yanal, Avni Aker Stadı'nda basın toplantısı düzenleyerek maça ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor'un 'de bir marka olduğunu ve bunun altyapısının olduğunu ifade eden Yanal, "Bu altyapı çok uzun zamandır istediği sonucu alamadı. Bu sonucu almak için birlikte yürümeye ihtiyaç var. Bu, bizi güçlü kılacaktır. Bugün 'bize her Trabzon' diye efsane slogan var. Bizim için dünya yüzeyinde her yer Trabzon olmalı. Her gittiğimiz yeri Trabzon yapmak için oynayacağız" diye konuştu.

  Hafife almıyoruz
  Yanal, "Savaşacağımız, mücadele edeceğimiz 3 ana hattın, bence çok önemli birinde yarışacağız. Bence avantajlıyız. Her rakip bizim için önemli, asla küçümsemiyoruz. Rakibiniz sizinle aynı kategoride maç yapıyorsa güçlüsü, kuvvetlisi, zayıfı yoktur. Oynayacağımız maçın sonucunda alacağımız 3 puan bizi bir sonraki tura getirecektir. Amacımız turu geçmek, bu gruptan çıkmak. Ondan sonra Türkiye'ye puanlar kazandırıp Trabzonspor'u gitmesi gereken yere getirip kendi CV'mize kalite katmak olacaktır. Bunu başarabilecek bir takıma sahibiz" ifadesini kullandı.

  Tüm taraftarları karşılaşmaya davet eden Yanal, taraftarların, herkese keyif veren, 90 dakika sahada mücadele etmeye, onu skora yansıtmaya çalışan ve bunu tribünde herkese hissettiren bir takımı karşılamalarını beklediklerini söyledi. Yanal, bunun kendileri için önemli referans noktası olacağını dile getirerek, "Rakibimizi iyi oyunla mücadeleyle Trabzonspor taraftarının beklentisi doğrultusunda coşkulu oyunla karşılayıp sonuç alarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Oyuncularımız çok iştahlı, istekli. Hepsinin ayrı ayrı kaliteleri var. Acemi, deneyimli genç oyuncularımız var. Hepsiyle birlikte 5 Ocak'a kadar olan birinci yarı, daha doğrusu ilk nefes alma dönemine kadar bütün maçlarımıza kazanma parolasıyla çıkacağız" dedi.

  Futbolda kaos var
  "Türk futbolunda yaşanan sorunların nedeni nedir ya da bunu 3 Temmuz sürecine mi bağlamak gerekiyor" sorusuna Yanal şu cevabı verdi: "Türk futbolu şu anda ciddi kaos içinde. Kulüplerin ciddi borcu var. Bu sadece 3 Temmuz için değil. Ben 3 Temmuz'u çok farklı bir noktaya koyuyorum. Onun öncesinde başlayan 1990'lı yıllarda yayın gelirleriyle özelleşip dernekler yasası üzerinden futbolu yönetmeye çalıştığımızdan itibaren problemler başladı. Bundan sonra daha fazla dip yapmayız. Radikal kararlar almalıyız."

  Yunus Emre SEL
  1. 27 Kasım 2014, Perşembe
  2. Güncelleme: 02:00

  3 Temmuz'dan beri kaos var haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN