Elden para aldım – Fotomaç – 26 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  15 Aralık 2017, Cuma

  Elden para aldım

  Elden para aldım

  Eski başkan : Evet kulübün kasasından kurye ile bana para geldi ama bunu TMSF el koymasın diye yaptım. Bir avukata 1 milyondan fazla ödedik ama avukatlar bedavaya çalışmaz

  Eski Başkanı Sadri Şener'in, kulübün mallarını idare etme yetkisine haiz iken kontrolündeki bu paraları kendi yararına kullanıp kulübü 3 milyon 939 bin lira zarara uğrattığı iddiasıyla "güveni kötüye kullanma" ve "özel belgede sahtecilik" suçlarından yargılanmasına devam edildi. Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Sadri Şener ve avukatı Mehmet Şentürk ile davacı Trabzonspor kulübünün avukatı Fuat Göktaş katıldı. Yönetimi döneminde futbolda şike iddialarına ilişkin süreci yaşadıklarını ve kulübü ceza almadan kurtararak kasasına 25 milyon euro'nun girmesini sağladıklarını ifade eden Şener, şunları kaydetti: "Bu süreçte avukatlara paralar ödedik. Hatta Trabzonlu ve Trabzonsporlu olan bir avukata bir milyondan fazla para ödedik. Avukatlar para almadan çalışmaz. Evime haciz geldiği dönemde Trabzonspor'a bugünkü para ile 60 milyon lira hibe etmiş birisiyim."

  3 NEDENE BAĞLADI
  Trabzonspor
  avukatı Göktaş'ın kulüp çalışanlarının elden para getirmesiyle ilgili de Şener, bunu 3 nedene bağladı. Şener, TMSF ile sorunları olduğu gerekçesi ile kulüp kasasından kendisine kuryeler aracılığı ile para geldiğini, banka havalesiyle gelecek olan paraların TMSF tarafından alı konulma ihtimaline karşı böyle bir yolu seçtiklerini kaydetti. Şener, Trabzonspor başkanı olarak İstanbul'da şike süreci devam ederken ulu orta bir banka şubesinden yüklü miktarda para çekmenin o günkü ortama göre sakıncalarını savunmasında dile getirdi. Duruşma ertelendi.

  1. 26 Kasım 2014, Çarşamba
  2. Güncelleme: 03:19

  Elden para aldım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN