Lüzumsuz konuşuyor

Fenerbahçe Başkanı 'ın 'u suçlayan savunmasıyla ilgili Şener, "Bunlar lüzumsuz konuşmaktan başka bir şey değil" yorumu yaptı

CEVAT KOL Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 23:41 Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2012 Cumartesi 02:19
Fenerbahçe maçı için dün Trabzon'a gelen ve Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bahçesinde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştiren başkan çarpıcı açıklamalar yaptı. Şener, Fenerbahçe Başkanı 'ın dün mahkemede 'a yönelik yaptığı savunmanın sorulması üzerine sert ifadeler kullandı. Şener, "Hukukçu değilim ama hukukçulardan öğrendiğim kadarıyla iddianame dışında açıklamalar yapması, luzümsuz konuşmadan başka bir şey değil" dedi.

LÜTFEN ABARTMAYIN
Yargıya intikal etmiş konularda konuşmak istemediğini vurgulayan Şener, "Bu konuda kararı mahkeme verecektir" ifadesini kullandı. Trabzonspor başkanı, yarınki Fenerbahçe derbisiyle ilgili soruları ise "Sanki ilk kez oynuyoruz Fenerbahçe'yle. Biz burada Lille ile oynadık, İnter'le oynadık. Bu kadar abartmayın, ne olur abartmayın. Benim gözümde bu maç, derbiden başka bir anlam ifade etmiyor. Fenerbahçe gelecek, oynayacağız ve yenip göndereceğiz" diye yanıt verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk takımlarının İngiltere'nin yaptığı gibi gerekirse 5 yıl Avrupa'ya gönderilmemesi konusundaki açıklamasıyla ilgili görüşü sorulan Sadri Şener, "Hassas bir konu. Sayın Başbakan'ın bu demecinin tam böyle olduğuna inanmıyorum. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzonspor'un haklarına halel getirecek davranış içinde olacağına inanmıyorum. Çünkü o da bu yörenin insanı. Kendisi de haktan, hukuktan, adaletten yana olan bir insan" dedi.

GAZETELERE GÖRE YANIT
Başkan Şener, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başbakanımız Erdoğan futbolu da çok iyi biliyor. Bu tabii ki karşılıklı görüşmemden doğan fikirlerim değil. Gazetede yazılanları soruyorsunuz, ben de ona göre cevap veriyorum. Dolayısıyla konunun üzerinde çok durmak istemiyorum." Şener, F.Bahçe karşısında tartışmasız galibiyet beklediğini de vurgulayarak, "Süper Final'de puan farkının azalması lazım. Fener'le rekabetimiz ciddi noktalara geldi. Yenilmesinler artık" diye konuştu.

EKONOMİK HAMLELER YERİNDE
Şener, ekonomik faaliyetlerin de iyi gittiğini belirtip, "Trabzonspor Sportif A.Ş. ile ilgili yeni hisse satışı talebimiz oldu. Bunun eleştirilmesini anlamıyorum. Kağıt mı değerlidir, nakit para mı? Niye değerlerimiz kağıtta dursun. G.Saray da bunu yaptı. HES projesiyle ilgili de önemli mesafe katettik" ifadelerini kullandı.

ATLET DEĞİL MENDİL ATSINLAR
Başkan, taraftarların Fenerbahçe maçında protesto amacıyla sahaya beyaz atletlerini atma planıyla ilgili olarak ise gülerek, "Mendil atsalar daha iyi olur. Ama seyircinin zevkine hakaret hariç mani olmamak lazım. Ceza sınırındayız. Kulübe zarar verecek kötü tezahüratlardan kaçınsınlar yeter" yorumunu yaptı.

Usta Penaltıcı
Orta kafa gol

SON DAKİKA