Aydınlar, Arıboğan ve Gümüşdağ istifa etti – Fotomaç – 31 Ocak 2012
HEPSİ
  20 Kasım 2018, Salı

  Aydınlar, Arıboğan ve Gümüşdağ istifa etti

  Aydınlar, Arıboğan ve Gümüşdağ istifa etti

  Türkiye Futbol Federasyonu'nda büyük şok!...

  Başkan , Başkanvekilleri ve Lutfi Arıboğan görevlerinden istifa etti... 27 Şubat'taki seçimli genel kurula kadar başkanlık görevine, yönetim kurulu üyesi Hüsnü Güreli vekalet edecek...

  TFF.org.tr'deki açıklama şöyle:

  "Kamuoyunun dikkatine

  Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu'nun bugün yaptığı toplantı sonucunda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2. Başkanvekili Lutfi Arıboğan görevlerinden istifa etmişlerdir.

  27 Şubat'ta yapılmasına karar verilen Seçimli TFF Genel Kurulu'na kadar Türkiye Futbol Federasyonu'na, İcra Kurulu üyesi Hüsnü Güreli vekaleten başkanlık edecektir.

  Yönetim Kurulu ve tüm kurullar, seçimli Genel Kurul'a kadar görevlerine devam edecektir.

  Saygıyla duyurulur."

  DÜN 'DEVAM' DEMİŞLERDİ
  TFF Yönetim Kurulu dün yaptığı toplantının ardından ise göreve devam edeceklerini belirtmiş ve federasyonun resmi internet sitesi aracılığıyla şu açıklamayı yapmıştı:

  Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul'da toplandı. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada şu konulara değinildi:

  "Futbol Ailesinin üyelerinin katılımı ile 26 Ocak 2012'de Ankara'da yapılan TFF Genel Kurulu'ndan sonraki 4 günlük süreçte, sayısız kulüp ve birçok Genel Kurul delegesi, başta Başkanımız Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere tüm TFF Yönetim Kurulu'na ulaşarak göreve devam etmeleri yolundaki ısrarlarını iletti.

  Bilhassa Spor Toto Süper Lig kulüplerinin çok büyük bir çoğunluğu, mevcut TFF Yönetim Kurulu'nun görevini sürdürmesi gerektiğini gerek ziyaretlerle gerekse de telefonla bildirdi.

  Bu talepleri ve ısrarlı telkinleri değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, futbolumuzun içinde bulunduğu kaos ortamının daha da derinleşmesini önlemek amacıyla görevine aynen devam etme kararı aldı.

  Göreve geldiği 29 Haziran'dan sadece 3 gün sonra şike soruşturması ile karşı karşıya kalan TFF Yönetim Kurulu, bugüne kadarki 7 aylık süreçte hemen hemen tüm mesaisini şike soruşturmasının yarattığı sportif ve hukuki travmaları çözmek için harcadı.

  89 yıllık Türk futbolunun en ciddi krizini çözmek sorumluluğunu üzerine alan TFF Yönetim Kurulu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukukun gerekliliğinden ve adil yönetim anlayışından asla vazgeçmeyecektir.

  Söz konusu soruşturmada inisiyatifin artık TFF yargı kurullarında olduğunu belirtmek isteriz. TFF Yönetim Kurulu; Etik Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun konuyla ilgili raporlarına ve alacağı kararlara saygı gösterecektir. Tüm kamuoyundan da çıkacak kararlara aynı saygıyı göstermesini bekliyoruz.

  TFF Yönetimini güven tazelemeye davet edenlerin,

  Asıl güven tazelemesi gerekenler olduğuna inanıyoruz."

  1. 31.1.2012 16:43
  2. Güncelleme: 31.1.2012 17:19

  Aydınlar, Arıboğan ve Gümüşdağ istifa etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN