"Yeniden çıkış yakalayacağım"

'un kadrosuna dahil ettiği eski futbolcularından , iki senedir istediği futbolu sergileyemediğini belirterek, "Kayserispor'da yeniden çıkış yakalayacağıma inanıyorum. Eski gollerimi yeniden atacağım. Burada hem ben hem takımım başarılı olacaktır." dedi.

Süper Lig Haberleri Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 15:01 Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 15:02
Kayserisporlu futbolcular, Acıbadem Kayseri Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti. Futbolcular , Abdullah Durak, Hasan Ali Kaldırım, Savaş Yılmaz, Ömer Şişmanoğlu, Gökhan Değirmenci, Eren Güngör, İlhan Eker, Erhan Kırcı, Noureddine Amrabat, Nicolas Navarro ve Zurab Khızanishvili sağlık kontrolünden geçirildi.

Futbolculara kardiyoloji, kulak burun boğaz, ortopedi, genel cerrahi, dahiliye ve göz muayeneleri yapılarak kan değerlerine bakıldı. Yurt dışında olan yabancı futbolcuların da yarın sağlık kontrolünden geçirileceği öğrenildi.

Sağlık kontrolü için hastaneye gelen ve 3 yıl aradan sonra tekrar 'a dönen Gökhan Ünal, yeni sezonla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, 3 yıl aradan sonra tekrar döndüğü eski takımında yeniden başarılı olacağını ve heyecanlı olduğunu ifade etti.

Kayserispor'da bu sezon yeni bir başlangıç yapmak istediğini ifade eden Ünal, ''Son iki senedir, ne istediğim gibi futbol oynayabildim, ne de gol atabildim. Neredeyse futboldan soğuma noktasına gelmiştim. Şimdi yeni bir hedefle eski takımıma geldiğim için mutluyum. Sezon başı kampını çok iyi değerlendirip, sezona çok iyi başlamak istiyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda en iyi şekilde çalışıp lige iyi başlamak istiyoruz.'' diye konuştu.

Kayserispor'un bu sezon çok genç bir kadro oluşturduğunu, yaş ortalamasının çok düştüğünü dile getiren Ünal, giden futbolcuların yerine iyi transferler yapıldığını, futbolcuların genç olmasının takıma önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Kayserispor'un en genç transferi Okay Yokuşlu'da sağlık kontrolünden geçen futbolcular arasında idi. Kayserispor'in iyi bir kulüp olduğunu ve burada başarılı olacağına inandığını söyledi.

Okay Yokuşlu, genç yeteneklerin yanı sıra örnek alabilecekleri birçok futbolcunun kadroda yer aldığını ifade ederek, "Kayserispor tercihi biraz da kulübümden dolayı oldu. Ama bu çok önemli değil. Sonuçta ben Kayserispor'dayım. Burada mutlu olacağıma inanıyorum. Başarılı olacağıma inanıyorum. Hedefimiz ligde iyi bir başarı yakalamak. Burada hocamızın da bezlere önemli katkı sağlayacaklarına inanıyorum." dedi.

Okay, Kayseri'ye yabancı olmadığını ve daha önceden de gelip gittiği bir şehir olduğunu sözlerine ekledi. Kayserispor'un genç oyuncularından Hasan Ali Kaldırım, yeni sezon hazırlıklarına heyecanla başladıklarını belirtti. Takıma katılan önemli oyuncuların olduğunu ifade eden Hasan Ali, "Genç arkadaşlarımızda geldi. Biz çok iyi bir takım oluştuğuna inanıyoruz. Başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Hedefimiz ligde şampiyonluk yolunda ilerlemek." dedi.

Hasan Ali, Serdar'ın takımdan gitmesinin kendisini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine, "Serdar bugün bulunduğu yeri hak etti. Çünkü çok çalışmıştı. Biz uyum içerisinde takımda başarılıydık. Tabi onunla oynamak iyi idi. Ama yeni arkadaşlarımız geldi. Hep beraber aynı uyumu göstererek başarılı olacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN