'nın şikayeti var!

çeyrek final ilk maçında deplasmanda Milan ile 0-0 berabere kalan , Stadı'ndaki kötü saha zeminini UEFA'ya şikayet edecek.

UEFA Şampiyonlar Ligi Haberleri Giriş Tarihi: 29 Mart 2012 Perşembe 13:48 Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2012 Perşembe 14:21
İspanyol basınında yeralan Kulübü kaynaklı haberlerde, Stadı'ndaki sahanın kötü olmasından dolayı futbolcuların ciddi sakatlık tehlikeleri atlattıkları savunularak, buna karşı olarak UEFA'ya bir şikayet yazısı yollanacağı bildirildi. Maç sonrasında Barcelonalı futbolcular ve teknik heyet tarafından yapılan açıklamalarda da sahanın kötülüğünden yakınıldı.

Barcelona Teknik Direktörü Josep Guardiola, ''Bu saha güneş görmüyor, her zaman çok kötü. Bu, burayı yönetenlere bağlı olan bir şey. Biz sadece futbolseverlere güzel bir maç seyrettirmek için buraya geldiğimizde iyi bir çim bulmayı umuyoruz ama tam tersine sürekli kayan, kalkan bir çim buluyoruz. Gerekli önlemler alınmalı. UEFA her zaman güzel futbolu savunuyor, bunun için ilk önce sahaya bakılmalı'' dedi.

Futbolcular da saha zeminine ilişkin, ''Saha çok tehlikeliydi, bir şeyler yapılmalı. Biz her türlü şartlara hazırlıklıyız ve uyum sağlıyoruz ama bu tip sahalarda güzel futbol oynanamaz'' şeklinde ifadeler kullandılar.
SON DAKİKA