"Nerede oynayacağımıza oyuncularla karar vereceğiz"

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü , milli takım maçlarının nerede oynanacağı konusunda, oyuncularıyla konuştuktan sonra karar vereceklerini söyledi.

A Milli Futbol Takımı Haberleri Giriş Tarihi: 27 Mart 2012 Salı 15:49 Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 02:10
Avcı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

Milli takım maçlarının İstanbul'da oynanıp oynanmayacağı konusundaki bir soruya Avcı, ''İstanbul'da olumsuz durumlar oldu. Maçlarımızı tek statta oynayacağız diye bir şey yok. Bursa'yı denedik. Diğer statların durumlarına bakıp karar vereceğiz. Ülke olarak dalgalanmalar yaşıyoruz. Keşke herkesin koşarak geldiği statta oynayabilsek. Bunu zaman gösterecek'' diye cevap verdi.

Futbolda artık rahat kazanma devrinin sona erdiğini savunan , ''Futbolda artık rahat kazanmak yok. Küçük detaylar maç kazandırıyor, maç kaybettiriyor. Artık '2-3 atalım' futbolu yok. Bizler arkadaşına, rakibine, hakeme ve taraftara saygı duyan bir ekip geliştirmeliyiz. Bir örnek verecek olursak, küme düşen Köln takımı son maçını 70 bin kişiye oynadı. Yani 70 bin kişi takımı ikinci lige uğurladı. Bu bir spor kültürüdür'' şeklinde konuştu.

Avcı, Akdeniz ikliminde duyguların futbolda etkili olduğuna da vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı:

''Oyun içinde kalmak önemlidir. Dünyada belli ülkelerde değişimler var. Brezilya ve Almanya bile sistemini değiştirdi. Sistem önemli değil, sistem içindeki taktikler önemlidir. Slovakya maçında 4-2-3-1 oynadık. Bunun içindeki taktikleri önemlidir. Rakam üzerinden konuşmak önemli değil. Bazı mevkilerde kafamda oyuncular var. Bazı mevkilerde ise sıkıntılar var.''

SON DAKİKA