"Paradan daha önemli duygular vardır"

Fenerbahçeli basketbolcu Mccoughtry: ''Önemli oyuncular buraya geliyorsa, paradan daha önemli duygular vardır diye düşündüm''

Kadın Basketbol Ligi Haberleri Giriş Tarihi: 13 Aralık 2011 Salı 16:38 Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2011 Salı 16:39

Bayan Basketbol Takımı'nın ABD'li oyuncusu , Türkiye liginin basketbolun zevkle oynandığı dünyada tanınan bir lig olduğunu ifade etti. Fenerbahçe Gazetesi'nin Aralık ayı sayısında röportajı yer alan ABD'li oyuncu, sarı-lacivertli takımla ilgili düşüncelerini ve hedeflerini aktardı.

Transferinden önce Fenerbahçe'de iyi bir aile ortamı olduğunu kaydeden Mccoughtry, ilk sezonunda Penny Taylor'un yanı sıra Diana Taurasi'nin de sarı-lacivertli ekipte olduğunu hatırlatarak, ''Böylesi önemli oyuncular buraya geliyorlarsa paradan daha önemli duygular vardır diye düşündüm. Hani bazı insanlar paraya bağlıyor transferleri ama aslında basketbolu sevdiğimizden dolayı, en iyi nerede oynayabiliyorsak orayı tercih ediyoruz. Burada olduğum için çok mutluyum ve Fenerbahçe'den başka hiç bir takıma gitmek istemiyorum'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin üst seviyede bir takım olduğunu, teklif alınca mutluluk duyduğunu anlatan Mccoughtry, şunları kaydetti: ''Tercih konusunda Türkiye son sıralarda değil. Eskiden pek bilinmeyen bir ligdi ama artık rekabetin olduğu, basketbolun zevkle oynandığı, tüm dünyada tanınan bir lig. Fenerbahçe artık bir isim oldu, dünyada çok bilinen bir kulüp oldu. Şu anda zaten Avrupa Ligi'nde yenilgisiz bir şekilde devam ediyoruz. Bütün Avrupa biliyor, bütün Amerika biliyor bunu. Türkiye Ligi, Avrupa'nın en kuvvetli ligi şu anda. Bunu da bir avantaj olarak düşünüyorum. Fenerbahçe'de Penny, Matoviç ve diğer tüm isimlerle oynamaktan gerçekten büyük keyif alıyorum. İnanılmaz bir takım ve takım arkadaşlığı var. Hepsini çok seviyorum. Bu sene umarım sevgiyi başarıya çevireceğiz.''

Otoritelerin kendisi için iyi değerlendirmeler yaptığı belirtilerek, hedefleri sorulan Mccoughtry, ''Açıkçası ben Michael Jordan gibi efsane bir oyuncu olmak istiyorum. Onun gibi şampiyonluklar kazanmak ve tarihe geçmek istiyorum, herkes gibi. Aslına bakarsanız öyle çok iyi bir oyuncu olayım diye bir düşüncem yoktu. Zamanla buralara geldim ve böyleyim. 'Ben çok iyiyim' demiyorum ama iyi olmaya çalışıyorum sadece. Yalnız üzüldüğüm bir konu var. Şimdiye kadar iki tane WNBA şampiyonluk yüzüğüm olabilirdi, ama ikisinde de finalde kaybettik. Benim hayalim o yüzüğü parmağıma geçirmek'' şeklinde ifadeler kullandı.

''Alex De Souza hayranıyım''

Türk erkekleri hakkında ne düşündüğü sorusu üzerine de Mccoughtry, ''Türk erkekleri çok yakışıklılar. Belki bir Türk ile görüşebilirim. Ama henüz böyle bir teklif gelmedi. Hatta futbol takımından biriyle bile olabilir neden olmasın?'' dedi.

Futbolu çok sevdiğini ve takip ettiğini anlatan ABD'li oyuncu, ''Fenerbahçe maçları inanılmaz bir atmosferde geçiyor ve çok hoşuma gidiyor. Bu arada tam bir Alex De Souza hayranı olduğumu da söyleyebilirim'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'de çok mutlu olduğunu kaydeden ABD'li oyuncu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın mutsuzluğundan sıkıntı duyduğunu belirterek, ''Başkanımız hiç hak etmediği bir durumla karşı karşıya. Ve bu bizi takım olarak çok etkiledi, hepimiz merakla gelişmeleri bekliyoruz. Başkanımız Aziz Yıldırım'ın bende yeri çok ayrı, onu çok sevdiğimi sizin aracılığınızla bir kez daha dile getirmek istiyorum'' ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA