Yarın başlıyor - Son dakika Judo haberleri - Fotomaç
18 Eylül 2019, Çarşamba

Yarın başlıyor

Yarın başlıyor

21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası, yarın Antalya'nın Kemer ilçesinde başlayacak.


Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Rixos Downtown Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın yakın koruması olarak çalışan Nazım Canca anısına düzenlenen Ümitler Avrupa Kupası'nın bu yıl 21'inci kez yapılacağını söyledi.

Şampiyonaya desteğin her geçen yıl arttığını ifade eden Uysal, bu sene yarışmalara 17 ülkeden 148 kız, 248 erkek olmak üzere, toplam 396 sporcunun katılacağını kaydetti. Uysal, 15-17 yaş grubundan sporcuların şampiyonada yarışacağını belirterek, Türkiye için gelecek yıllarda olimpiyat ve Avrupa'da yarışacak sporcuların buralardan çıkacağını vurguladı.

Basın toplantısına katılan, Nazım Canca'nın eski Emniyet Müdürü oğlu Natık Canca ise Türkiye'de judo sporunun gelişmesinde büyük emeği olan babasının isminin, bir şampiyona ile yaşatılmasından aile olarak büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası, yarın Kemer ilçesindeki Limak Limra Otel'de başlayacak. Şampiyona, 16 Mart'ta sona erecek.

Şampiyonaya Türkiye, Finlandiya, Belarus, Ermenistan, Romanya, Kazakistan, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan, Riko, Tacikistan, Ukrayna, Bulgaristan, Hırvatistan, Türkmenistan ve Karadağ'dan sporcular katılacak.

- Nazım Canca kimdir?

Nazım Canca, 1959 yılında Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ndeki görevinden ayrılıp, Ankara Polis Koleji ve Polis Akademisi'nde polis ve sivillere judo eğitimi verdi. Türkiye'de judo, karate, tekvando federasyonlarının kuruluşlarında öncülük yapan Nazım Canca, 1981 yılında vefat etti.
  1. 14.03.2014
  2. Güncelleme: 02.04.2014 17:30

Yarın başlıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN