Türk güreşçiler zirvede – Fotomaç – 06 Aralık 2017
HEPSİ
  18 Ekim 2018, Perşembe

  Türk güreşçiler zirvede

  Türk güreşçiler zirvede

  Dünya Güreş Birliği'nin ayın en iyi sıralamaları belli oldu. Tüm sıkletlerde ilk 5 içinde Türk güreşçiler yer alırken, , Metehan Başar ve Yasemin Adar, sıkletlerinde ilk sırada yer aldı.

  Dünya Güreş Birliği (UWW), dünyanın en iyi güreşçileri sıralamasını açıkladı. Tüm sıkletlerde ilk 5 içinde Türk güreşçiler yer aldı. 130 kiloda 1. sırada yer alırken, Metehan Başar 85 kiloda, Yasemin Adar da kadınlar 75 kiloda 1. sırayı elde etti. Taha Akgül, son yapılan değerlendirmelerin ardından serbest stil 125 kiloda Gürcü güreşçi Geno Petriashvili'nin ardından 2. sırada kendisine yer buldu. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, tek amaçlarının Ata sporu güreşe hizmet etmek olduğunu belirterek, "Göreve geldiğimiz günden bu yana her yaş grubunda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Gelinen nokta belki başarı gibi gözüküyor. Ama biz daha yolun başındayız. Amacımız tüm sıkletlerde en iyi sporcuları yetiştirmek ve Olimpiyat madalyalarının sayısını artırmak. Ata sporumuz olan güreşe bu yakışır" ifadelerini kullandı.

  İlk 5 sıraya giren diğer güreşçilerimiz ve sıkletleri şu şekilde:
  Fatih Cengiz - 75 kilo - 5. sırada
  Atakan Yüksel - 66 kilo - 4. sırada
  Soner Demirtaş - 74 kilo - 3. sırada
  Mustafa Kaya - 65 kilo - 5. sırada
  Cengizhan Erdoğan - 61 kilo - 5. sırada
  Hafize Şahin - 63 kilo - 5. sırada
  Evin Demirhan - 48 kilo - 5. sırada
  1. 6.12.2017 13:00
  2. Güncelleme: 6.12.2017 13:06
  Etiketler:

  Türk güreşçiler zirvede haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN