Başpehlivanlar Kırkpınar'da altın kemeri hedefliyor – Fotomaç – 20 Nisan 2017 ;
HEPSİ
  21 Kasım 2017, Salı

  Başpehlivanlar Kırkpınar'da altın kemeri hedefliyor

  Başpehlivanlar Kırkpınar'da altın kemeri hedefliyor

  Döşemealtı Belediyesi tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde er meydanına çıkacak Antalyalı başpehlivanlar Mehmet Yeşil Yeşil, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Kırkpınar'da altın kemeri Antalya'ya kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

  Döşemealtı Belediyesi tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenecek Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleri, 23 Nisan Pazar günü Yeniköy Stadı'nda yapılacak. Etkinliğin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya'da sezonun ilk yağlı güreşlerinin Döşemealtı'nda başlayacağını söyledi.

  Genç, güreşlere Antalya bölgesinden ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden 54'ü başpehlivan 800 civarında güreşçinin katılacağını belirtti. Ata sporu güreşi yaygınlaştırma ve gelecek nesillere aktarmayı amaçladıklarından bahseden Genç, güreş severleri pazar günü Yeniköy Stadı'ndaki er meydanına davet ettiklerini söyledi. Etkinliğe katılan Antalyalı başpehlivanlardan Mehmet Yeşil Yeşil, Ali Gürbüz, Orhan Okulu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ortak hedefi taşıdıklarını ve Antalya'ya altın kemer getirmeyi istediklerini söyledi. Etkinlikte başpehlivanlardan İsmail Koç, Osman Aynur ve Ali Altun da yer aldı.

  1. 20 Nisan 2017, Perşembe
  2. Güncelleme: 17:02

  Başpehlivanlar Kırkpınar'da altın kemeri hedefliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.