10 milyon dolar ödüllü ''final'' turnuvası

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan projeyle Antalya'da 10 milyon dolar para ödüllü ''final'' adı verilecek turnuvası düzenlenecek.

Golf Haberleri Giriş Tarihi: 02 Şubat 2012 Perşembe 11:01 Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012 Perşembe 11:01
Federasyonundan yapılan açıklamada, geçen yıl 11 milyon turisti ağırlayan Antalya'da turizmin 12 aya yayılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamaya göre, bu kapsamda 2013 yılında şubat ve nisan ayları arasında Antalya'nın Belek bölgesindeki sahalarda ''final'' adı verilen golf turnuvası düzenlenecek. Turnuvaya dünya klasmanında ilk 8'de yer alan golfçülerin yanı sıra ABD'li Tiger Woods gibi dünyaca ünlü oyuncular da davet edilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Belek Turizm Merkezi'nde dünyanın en yüksek ödüllü profesyonel dünya golf şampiyonasının yapılacağını belirttiği açıklamasında, bu sayede Belek'teki golf sahaları ve turizm tesislerinin de dünya gündemine taşınacağını kaydetti. Turnuva için bir çok kurum ve kuruluşla ortak çalışmalara başladıklarını anlatan Kılıç, ''Şampiyonaya yönelik hazırlıklarımızı 2012 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz'' ifadesini kullandı.

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da şampiyonanın dünyadaki golf turnuvalarından farklı olacağını kaydederek, 10 milyon dolar ödüllü turnuvada birinciye 1,5 milyon dolar para ödülü verileceğini duyurdu.BİZE ULAŞIN