Şans Topu çekilişinde 1.devir gerçekleşti! MPİ- Şans Topu sonuçları - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
20 Ocak 2020, Pazartesi

çekilişinde 1.devir gerçekleşti! MPİ-

Şans Topu çekilişinde 1.devir gerçekleşti! MPİ- Şans Topu sonuçları

Her Çarşamba Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilen için nefesler tutuldu. ’nun geçtiğimiz haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiyeyi kimse kazanamadı. 15 Mayıs Şans Topu çekilişinde 1.devir gerçekleştiğinden büyük ikramiye miktarı da arttı. Peki bu hafta kazanan olacak mı?

büyük ikramiyesi için vatandaşlar şimdiden Şans Topu oynamaya başladı. MPİ resmi sitesinde bu akşam saat 21:15'te canlı yayın olarak çekilecek Şans Topu'nda hangi numaralar kazandıracak? Tüm numaraları tutturarak büyük ikramiyeyi hak eden olacak mı yoksa yine Şans Topu'nda devir mi yaşanacak?

İÇİN TIKLAYINIZ

ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir.
Şans Topu (5+1) oyunu, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)'in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Şans Topu (5+1) oyununda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.
Şans Topu (5+1) oyunu, her Perşembe günü sabahından, Çarşamba günü 21:00'e kadar Sayısal Oyun bayilerinde bulunan oyun terminallerinden oynanabilir.
Çekiliş sonrası ikramiye kazanan iştirakçilerimizden; (1+1), (2+1), (3), (3+1) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden, (4+1) ve (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden, (5+1) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir.
Şans Topu (5+1) oyunu ikramiyeleri, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içerisinde bayilerden veya İdare Şubelerinden alınabilir.

  1. 15.05.2019

Şans Topu çekilişinde 1.devir gerçekleşti! MPİ- Şans Topu sonuçları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN